Hlavní obsah
DN Krouna Foto: HZS Pardubického kraje

Na Pardubicku na zledovatělých silnicích bourala nákladní i osobní auta

Celkem pětadvacetkrát vyjížděli 19. a 20. února hasiči Pardubického kraje k dopravním nehodám, které měly na svědomí zasněžené a zledovatělé silnice. Jednalo se zejména o vyproštění náklaďáků, osobních vozů a autobusů z příkopů. Nejvíce nehod bylo v okresech Ústí nad Orlicí, Svitavy a Chrudim.

DN Krouna Foto: HZS Pardubického kraje
Na Pardubicku na zledovatělých silnicích bourala nákladní i osobní auta

Například v úterý v podvečer vyjížděla jednotka hasičů z Chrudimi na křižovatku u Medlešic, kde se střetly dva osobní automobily. "Při nehodě došlo ke zranění tří osob, jednu z nich museli hasiči ze zdemolovaného auta vyprostit," popsala jeden z výjezdů mluvčí hasičů Vendula Horáková s tím, že všichni zranění putovali do nemocnice.

Jen o něco později vyprošťovali hasiči z Vysokého Mýta přes dvě hodiny nákladní vůz, který v Hrušově sjel do příkopu. Ve středu ráno vytahovali holičtí hasiči v Roveňsku pomocí navijáku osobní auto, které rovněž skončilo v příkopu.

Ve středu ráno tahali v Krouně z potoka nákladní vůz. K vyproštění čtrnáctitunového kolosu museli povolat jeřáb. "Při nehodě naštěstí nedošlo k poškození nádrží a z vozidla neunikaly žádné provozní náplně," dodala mluvčí s tím, že vyproštění trvalo přes dvě hodiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků