Hlavní obsah
Muzikálovou komedii Holky na ocet předvedou pod širým nebem bohumínští ochotníci z Bobanu. Foto: Pavel Čempěl

Na náměstí v Bohumíně se bude hrát divadlo

Už popáté se náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně promění na celý týden v jedno velké jeviště. Od pondělí 9. do pátku 13. června vystoupí pod širým nebem se svými kousky hned pět amatérských divadelních spolků.

Muzikálovou komedii Holky na ocet předvedou pod širým nebem bohumínští ochotníci z Bobanu. Foto: Pavel Čempěl
Na náměstí v Bohumíně se bude hrát divadlo

Nebudou mezi nimi chybět ani ochotníci z bohumínského Bobanu. Představení odstartují téměř vždy v 19 hodin, výjimkou je úterní hra v podání domácích herců Holky na ocet, která začíná už v 18 hodin. Vstupné na divadelní festival je dobrovolné.

„Atmosféra venkovního divadla, a ještě k tomu umístěného na náměstí, je velmi specifická. Centrum Bohumína vždy ožije a na divadelní představení přicházejí i lidé, kteří třeba do divadla ani nechodí. Chceme jim navodit příjemnou před dovolenkovou letní atmosféru. To se daří třeba i výběrem her, protože preferujeme komedie. Chceme, aby se lidé na chvíli v každodenním shonu zastavili, sedli si na náměstí, uvolnili se, dali si něco dobrého k pití a bavili se. Předpověď počasí zatím našemu festivalu nahrává, takže doufáme, že si ho v Bohumíně opravdu všichni užijí,“ uvedl k projektu ředitel městské agentury K3 Bohumín Karel Balcar. Podrobnosti k jednotlivým představením je možné najít na www.k3bohumin.cz.

Program festivalu:

9. 6. v 19 hodin - Televariote podruhé (Ochotnické divadlo Rychvald)
10. 6. v 18 hodin - Holky na ocet (Boban Bohumín)
11. 6. v 19 hodin - Dědictví (divadlo Bez střechy)
12. 6. v 19 hodin - Dokonalá svatba (divadlo Tajfun)                                 
13. 6. v 19 hodin - Azbuk (soubor Tom a Jeff)  

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků