Hlavní obsah
Pro zaměstnance Transfúzní služby je letošní ročník již druhým, kterého se účastní. Foto: archiv AGEL

Na cestách na Šumpersku můžete i letos potkat upíry

Upíři, tak si říkají týmy ze šumperské transfúzní služby, které se i v letošním roce rozhodly zapojit do celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu s názvem Do práce na kole.

Pro zaměstnance Transfúzní služby je letošní ročník již druhým, kterého se účastní. Foto: archiv AGEL
Na cestách na Šumpersku můžete i letos potkat upíry

„Pohyb je nezbytným předpokladem dobrého zdraví. Zejména dnes, kdy máme všichni auta, dopřáváme si nezdravá jídla, máme sedavá zaměstnání a jsme obklopeni stresem, hraje pohyb opravdu významnou roli pro udržování dobré fyzické i psychické kondice. Soutěž tedy bereme jako skvělou příležitost a konkurenci jako výbornou motivaci,“ říká Markéta Stržínková, koordinátorka akce na Transfúzní službě a Dialýze Šumperk, jejíž zaměstnanci se letos akce nově účastní také.

Pro zaměstnance transfúzní služby je letošní ročník již druhým, kterého se účastní. Stejně jako v loňském roce vytvořili dva soutěžní týmy, a to opět s názvy Upíři a Upíři 1. Ačkoliv je pro Dialýzu Šumperk letošní ročník premiérovým, zapojili se naplno a utvořili také dva týmy, a to rovnou po pěti členech.

Tyto týmy budou společně s dalšími deseti tisíci přihlášených účastníků z celé republiky soutěžit v několika kategoriích – od výkonnosti, přes vytrvalost, až po dlouhodobou akci s názvem Aby firmy šlapaly, která potrvá do září.

„Všichni naši účastníci soutěže jsou ze Šumperka a okolí a kola jako dopravní prostředek na cestu do práce využívají i mimo soutěž. Věřím, že účast v projektu všechny motivuje k častějšímu využívání této ekologické a zdraví prospěšné alternativy a že si ji zamilují natolik, že v ní budou pokračovat i po skončení soutěže, během prázdnin,“ dodává Stržínková. Obě zařízení jsou vybavena cyklostojany,  transfúzní služba má dokonce uzamykatelnou kolárnu. Zaměstnanci mají k dispozici sprchu i šatny, což jsou nezbytné předpoklady komfortu při dojíždění do zaměstnání na kole.

„Důležité je pro nás zúčastnit se a připomenout sobě i okolí, že lze žít aktivněji. Člověk dělá něco pro své zdraví, endorfiny mu přidají na náladě, ušetří výdaje za benzín a určitě se dopracuje i k lepšímu vzhledu,“ dodala Stržínková.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků