Hlavní obsah
Hlavním tahounem programu bude kapela Premier, jejíž píseň Hrobař se stala jedním z největších hitů 90. let Foto: Archiv Premier

Na benefičním koncertě pro sbírku Zasukované tkaničky vystoupí kapela Premier a další známí umělci

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc chystá ve dnech 22. a 23. dubna celostátní veřejnou sbírku Zasukované tkaničky. Její součástí je každoročně také benefiční koncert, na kterém vystoupí řada zvučných jmen.

Hlavním tahounem programu bude kapela Premier, jejíž píseň Hrobař se stala jedním z největších hitů 90. let Foto: Archiv Premier
Na benefičním koncertě pro sbírku Zasukované tkaničky vystoupí kapela Premier a další známí umělci

Sbírka Zasukované tkaničky má již dlouholetou tradici, založena byla roku 2003 a pořadatelem je Spolek Trend vozíčkářů Olomouc.

Výtěžek této celostátní sbírky jde na dofinancování služeb pro zdravotně postižené a materiální pomoc při pořizování kompenzačních pomůcek a invalidních vozíků. V Olomouci a okolních městech tak mohou pomoci právě občané, kteří za dobrovolný příspěvek obdrží barevnou tkaničku, která je symbolem celé sbírky.

Sbírku podporuje každoročně řada umělců v rámci benefičního koncertu. V minulých letech to byli například Voxel, kapela Stracené Ráj, Hazydecay, David Spilka, Jumping Drums a další.

I letos je na co se těšit, a tak 22. dubna rozezvučí olomoucké Horní náměstí např. kapela NoeRoads, hvězda Šlágr TV Radek Žalud, známá zpěvačka Alžběta Kolečkářová nebo místní kapela Tikka Masala Band. Jako zlatý hřeb programu vystoupí legendární pop-rocková kapela Premier, jejíž píseň Hrobař byla jedním z největších hitů 90. let.

O den později, tedy 23. dubna, bude benefiční koncert probíhat v prostorech Galerie Šantovka, kde vystoupí zpěvák Libor Geier, finalista SuperStar Martin Šafařík a zpěvačky z poslední řady soutěže The Voice Česko Slovensko Natálie Rottrová a Valéria Polčová, která je vůbec prvním zahraničním hostem v historii sbírky. Program zakončí olomoucká legenda, zpěvák, herec a pianista Richard Pogoda. V rámci jeho Pianothéky představí nehasnoucí hity Voskovce a Wericha.

Program benefičního koncertu:

22. 4. Olomouc - Horní náměstí

15:00 Radek Žalud

15:45 Natálie Rottrová & NoeRoads

16:30 Tikka Masala Band

17:15 Alžběta Kolečkářová

18:00 Premier

23. 4. Olomouc - Galerie Šantovka

15:00 Libor Geier

15:45 Natálie Rottrová & Pavel Špirka

16:30 Valéria Polčová

17:15 Martin Šafařík

18:00 Richard Pogoda (Pianothéka Richarda Pogody)

Moderátorem akce bude olomoucký spisovatel Jaroslav Irovský, který je také patronem celé sbírky.

Mimo dobrého pocitu z pomáhání si tak mohou Olomoučané odnést i nezapomenutelný kulturní zážitek a užít si jeden z prvních jarních hudebních festivalů v kraji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků