Hlavní obsah
Logo dne linky 155 - v mapě ČR jsou zobrazena loga jednotlivých krajských záchranných služeb. Foto: ZZS MSK

Moravskoslezská záchranná služba otevře své dveře návštěvníkům

Den tísňové linky 155 je příležitostí k prvnímu dni otevřených dveří Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, který proběhne symbolicky v pondělí 15. května.

Logo dne linky 155 - v mapě ČR jsou zobrazena loga jednotlivých krajských záchranných služeb. Foto: ZZS MSK
Moravskoslezská záchranná služba otevře své dveře návštěvníkům

Jedenáct stanovišť záchranářů otevře své dveře návštěvníkům od 9 do 16 hodin. Těšit se lze na ukázku práce záchranářů, nahlédnout můžete do zázemí této náročné profese a seznámit se s vybavením či zásahovými vozidly.

Pod dohledem zkušených profesionálů budete mít možnost osvojit si základy první pomoci, vyzkoušet resuscitaci nebo poznat výhody mobilní aplikace Záchranka. Na akci budou rovněž přítomni dispečeři linky 155, kteří návštěvníkům ozřejmí základy správného tísňového volání.

„Den otevřených dveří se koná symbolicky 15. 5., protože tento den byl zároveň ustanoven jako Den tísňové linky 155, jehož nultý ročník se letos koná. Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje se plně připojila k ostatním krajům v podpoře národního čísla tísňového volání 155,” uvedl Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK.

Seznam otevřených stanovišť:

Bruntál (Zeyerova 13)
Krnov (ČSA 99)
Frýdek-Místek (Elišky Krásnohorské 322)
Třinec (Kaštanová 413)
Karviná (Vydmuchov 15)
Nová Jičín (Štefánikova 11)
Opava (Olomoucká 86)
Hlučín (Čs. Armády 6a)
Vítkov (Švermova 219)
Ostrava-Zábřeh (Výškovická 40)
Ostrava-Jih (Kaminského 12)

„V průměru přibližně každých patnáct vteřin zazvoní na některém ze zdravotnických operačních středisek Zdravotnické záchranné služby tísňová linka 155 a přibližně každých třicet sekund vyjíždí z jedné z více než 300 výjezdových základen v České republice vozidlo zdravotnické záchranné služby k více než milionu výjezdů za rok,” přiblížil statistiku Humpl.

Tísňová volání všech složek z celého kraje jsou odbavována v Integrovaném bezpečnostním centru v Ostravě. Linku 155 obsluhují zdravotní sestry a záchranáři, kteří jsou speciálně vyškoleni a připraveni pomoci volajícím.

Během roku 2016 proběhlo na tísňových linkách ZZS téměř 171 tisíc nouzových volání od obyvatel. Pro neakutní dotazy slouží v našem kraji také Informační centrum ZZS MSK na telefonním čísle 553 777 777, které je stejně jako linka 155 k dispozici 24 hodin denně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků