Hlavní obsah
Vítěz soutěže David Orság přijal gratulaci od předsedy fotoklubu Art Collegium, Miroslava Žišky Foto: Kateřina Ernstová

Mladí fotografové poprvé vystavují v místecké knihovně

Členové Fotoklubu Art Collegium Frýdek-Místek předali ve čtvrtek 15. května v Galerii frýdecko-místecké knihovny ceny výhercům 17. ročníku Fotosoutěže pro mladé autory do 25 let. Při této příležitosti se konala slavnostní vernisáž nejlepších snímků.

Vítěz soutěže David Orság přijal gratulaci od předsedy fotoklubu Art Collegium, Miroslava Žišky Foto: Kateřina Ernstová
Mladí fotografové poprvé vystavují v místecké knihovně

Každý rok vyhlašují členové Fotoklubu Art Collegium soutěž, jíž se mohou účastnit více i méně zkušení fanoušci fotografování do 25 let z Frýdku-Místku a okolí. Při hodnocení odborná porota posuzuje kvalitu námětu, kompozici a atmosféru.

„Svůj první foťák jsem dostal, když mi bylo deset. Fotím všechno, ale nejvíce mě baví příroda a lidi," svěřil se dvanáctiletý Jakub Pryček, který letos obsadil druhé místo. Na prvním místě se umístil osmnáctiletý David Orság, cenu za třetí místo získal Miroslav Kokeš.

Fotoklub Art Collegium Frýdek-Místek založili v roce 1990 členové tehdy rozpadajícího se Fotoklubu Válcoven plechu. Pravidelně se účastní dvou celorepublikových fotosoutěží - Mapového okruhu Vysočina a Českobudějovického mapového okruhu a výrazný úspěch sklízí na regionálních přehlídkách fotoklubů.

Jeho členové pořádají samostatné výstavy v mnoha městech České republiky. Jednou z nejúspěšnějších akcí klubu se stal projekt Město na přelomu tisíciletí, zachycující Frýdek-Místek v letech 1999-2000.

„Všechny zájemce o umělecké fotografování srdečně zveme na naše pravidelné schůzky, které se konají každé úterý od 17 hodin v budově Obchodní akademie, Palackého 123," říká Luboš Myslikovjan, bývalý účastník Fotosoutěže pro mladé autory, nyní úspěšný fotograf a člen klubu Art Collegium. „Rádi se podělíme o zkušenosti nebo poradíme. Nezáleží na tom, čím fotíte, hezké snímky se dají pořídit i malým digitálním fotoaparátem."

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků