Hlavní obsah
Foto: Naďa Pézlová

Mladí černošínští cyklisté se probojovali až do evropské soutěže

Až na Mistrovství Evropy se probojovalo mladší družstvo cyklistů z Černošína. Hravě vyhrálo všechna regionální kola i kolo celostátní a nyní, první týden v září, jeli mladí sportovci na evropský šampionát do Vídně.

Foto: Naďa Pézlová
Mladí černošínští cyklisté se probojovali až do evropské soutěže

Tým byl složený ze dvou dívek Elišky Pokorné a Ellen Markové a ze dvou chlapců Vladislava Jersáka a Marka Majerčíka. Spolu s nimi jela i učitelka Naďa Pézlová.

„Myslím, že je velkým úspěchem, že jsme se dostali až takto daleko. I když jsme skončili na 18. místě z 22 družstev, považuji to za skvělý výsledek. Tento tým je velmi šikovný, mezi sebou jsou přáteli a drží partu. Co je opravdu úžasné, to je jejich ochota trénovat i o prázdninách, kdy jsme se několikrát sešli a společně si opakovali vše důležité. Měli podporu i od starších spolužáků a samozřejmě je podpořilo i město Černošín. Co dodat, jsou skvělí a já jim přeji mnoho dalších úspěchů, a to i v soukromých životech,“ uvedla Pézlová.

Pro mladé sportovce to byl velký zážitek. „Soutěžili jsme v teorii, to třeba byly situace na křižovatkách, potom v jízdě zručnosti a také jsme jeli takové bludiště. K tomu bylo i poskytování první pomoci. Celkem jsme tam byli čtyři dny, a tak jsme se podívali i do ZOO a byli jsme ve sportovním centru,“ uvedla jedenáctiletá Ellen Marková z Černošína.

Kluci se těšili na lepší umístění. “No, mrzí nás, že jsme se neumístili lépe. Ale bylo tam tolik dalších států, Rusové, Slovinci, Rakušané, Maďaři, Slováci, Poláci a další sportovci. Tak bylo hodně konkurence.  Ale i tak to bylo prima. Mně se hodně líbila zoologická zahrada, měli tam i pandí mládě, koaly, tučňáky, byla moc pěkná. Bavilo mě zdobení přilby v rámci úkolů. Tu jsme obarvili nazeleno a udělali tam fotbalový míč a také zeleného pankáče,“ usmíval se jedenáctiletý Marek Majerčík ze šesté třídy, který ještě dodal, že stihli i koupání v bazénu.

Na jedné věci se však všichni sportovci shodli. „Bez naší paní učitelky Nadi bychom to asi nezvládli. Je opravdu fajn a hodně věcí nás naučila. Moc se nám věnuje,“ řekly děti závěrem.

Starosta města Miroslav Plincelner je spokojen. „Mám radost, samozřejmě, která škola může říci, že se dostala tak daleko? A navíc, naši žáci nebyli na tomto mistrovství poprvé, před dvěma lety tam byli desátí. Můžu říci, že naše město je na tak šikovnou mládež opravdu hrdá,“ řekl starosta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků