Hlavní obsah
Arabská sladká basboussa Foto: Eva Shareefa

Mladá Boleslav se na týden proměnila na město orientální kultury

První červnový týden se Mladá Boleslav proměnila na město orientální kultury. Představení nové knihy profesora Charifa Bahbouh, zážitkové Indické odpoledne pro děti, mezikulturní dialog s Tinou Ahmed, taneční Galashow a mezinárodní taneční soutěž - tím vším se v Mladé Boleslavi žilo od 2. do 8. června.

Arabská sladká basboussa Foto: Eva Shareefa
Mladá Boleslav se na týden proměnila na město orientální kultury

S novou knihou Co je dobré vědět o arabském světě od autorů profesora Charifa Bahbouh a Ing. René Kopeckého se seznámili posluchači v mladoboleslavské knihovně hned první den konání festivalu Arabesque v Mladé Boleslavi.

Po celý týden si organizátorka festivalu Eva Hlávková připravila pestý program v podobě přednášek, rytmické dílny hry na bubny a činelky, malování hennou, taneční Galashow, mezinárodní soutěž v orientálních a indických tancích a další doprovodné aktivity. 

Přednášku na téma Dilema orientální tanečnice, mezikulturní dialog s Mgr. Tinou Ahmed si nenechali ujít tanečnice právě věnující se orientálním tancům. Respekt! To je například 1. bod Etického kodexu orientálních tanečnic, který si stanovily tanečnice na své 1. konferenci v Brně v roce 2013. Spolupráce je z dalších bodů zmíněného kodexu. Přednáška se nesla na odborné úrovni a mladoboleslavské tanečnice ocenily její přínos. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků