Hlavní obsah
Foto: Archiv DHNP

Mistrovství světa ve stolním fotbalu součástí oslav padesáti provázkovských sezón

Listopad 2017 je klíčovým měsícem oslav neuvěřitelné padesátky legendární brněnské scény. Program ve dnech 12.– 17. listopadu se koná na počest Jiřího Pechy.

Foto: Archiv DHNP
Mistrovství světa ve stolním fotbalu součástí oslav padesáti provázkovských sezón

„Mistrovství světa ve stolním fotbalu“ je názvem druhého, tentokrát hudebně-sportovního festivalu Divadla Husa na provázku v rámci oslav kulatého jubilea. Turnaj bude doprovázen následným koncertem. Hrát se bude např. s Richardem Krajčem nebo kapelou Meteor z Prahy. Hlavním rozhodčím fotbalového MS bude Jiří Pecha (1944). 

Populární Peca, jak se mu říká, výborný herec je neodmyslitelně spjat s divadlem a Brnem. Patří k zakladatelům Husy na provázku, zosobňuje, vlastně celou historii divadla do dnešních dní, dosud tu v některých inscenacích vystupuje. Je z nejvýraznějších tváří hereckého souboru po celou dobu dosavadní existence divadla. 

Na své scéně ztvárnil šňůru jedinečně uchopených rolí. Za všechny zde alespoň jeho fascinujícího Krále Leara a úžasnou Babičku. Ke svým postavám pronikal vnitřně, intuicí, citovým vhledem, srdcem jim vtiskával přesvědčivou životnost.

Opomenout nelze dlouholetou jedinečnou "pobratimskou" spolupráci s Bolkem Polívkou. Duo velkých přátel, mimořádných, přitom rozdílných hereckých osobností, bavilo a zvedalo ze sedadel nadšené diváky v řadě skvělých, osobitým humorem a vtipem jiskřících autorských hrách B. Polívky (např. Pezza versus Čorba či Poslední leč), v klauniádách televizní Manéže. Z filmů vzpomeňme alespoň Pecova nesmrtelného anděla v Bolkově filmovém Dědictví. 

K závěru se blíží předchozí provázkovský festival ve dnech 2. až 7.  listopadu. Pod názvem Řešení je vzkříšení nabídl přehlídku inscenací, které byly součástí inscenačních projektů, jak vznikly v průběhu posledních 14 let za éry uměleckého šéfa Vladimíra Morávka. Projekt "Sto roků kobry" připomenula inscenace Kníže Myškin je idiot. 2.11.), "Čapkové na provázku" (Ze života hmyzu - Oh! Jaká podívaná! 3.11.), "Perverze v Čechách"(Lásky jedné plavovlásky - Plavovlásky jedné lásky. 4. 11.), "Smějící se bestie" (Mein Švejk. 5. 11.) a "Jak z toho ven" (Ubu králem: Svoboda!). Každý projekt s vybraným představením byl uveden slovem a doprovodným programem. Pátý, závěrečný projekt přehlídky Řešení je vzkříšení se koná v úterý 7. 11. –" Jak z toho ven": Ubu králem: Svoboda!

Další informace o dění za jubilea Husy na provázku na: www.provazek.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků