Mistrovství České republiky v lehké atletice hostí Ostrava

Novinky, Josef Zajíc

V sobotu 2. srpna bylo ve 13 hodin na Městském stadionu v Ostravě slavnostně zahájeno lehkoatletické Mistrovství České republiky mužů a žen na dráze. První den se konalo na 40 rozběhů a finálových disciplín, ve kterých závodnice a závodníci podávali dobré a vynikající výkony.

Mistrovství České republiky v atletice. Ostrava 2.8.2014: Skok o tyči. Vyhrála Jiřina Svobodová - USKPR - 450 cm

Ihned po slavnostním zahájení se konaly rozběhy žen na 100 m překážek - nejrychlejší byla Lucie Škrobáková.

Na vedlejším sektoru probíhal za krásného, slunečného a velmi teplého počasí souboj žen ve skoku o tyči. Dominovala Jiřina Svobodová, která zvítězila výkonem 450 cm před Romanou Maláčovou (430 cm) a třetí Anetou Moryskovou, která zdolala 395 cm.

Před tribunou od 14 hodin probíhala soutěž žen v náročné technické disciplíně - trojskoku. Zvítězila Lucie Májková (13,59 m) před Dominikou Horniakovou (12,56) a domácí Emily Gerutovou (12,46 m).

Ještě v průběhu skoku o tyči se konala soutěž mužů v hodu oštěpem. V poli jedenácti soutěžících na sebe svými výkony nejvíc upozornili členové Dukly Praha Jakub Vadlejch (81,26 m) a Petr Frydrych (79,57). Třetí příčku obsadil Jaroslav Jílek (73,08).

Pro diváky byla také zajímavá finálová soutěž ve skoku vysokém mužů, kde podle očekávání podal nejlepší výkon Jaroslav Bába z Dukly Praha výkonem 223 cm před Matúšem Bubeníkem (223) ze Slovenska a dalším slovenským reprezentantem Lukášem Beerem, který zdolal výšku 220 cm.

Po dlouhodobém zranění se vrátil do závodního kola Petr Svoboda, který suverénně vyhrál běh na 110 m překážek v čase 13,50.

Jedno z vyvrcholení prvního dne soutěže byly dva rozběhy žen v běhu na 400 m překážek, kdy se utkaly nejlepší české závodnice Denisa Rosolová a Zuzana Hejnová. V nepřímém souboji byla v rozbězích lepší Zuzana Hejnová - 56,30. Denisa Rosolová zaběhla trať v čase 56,42.

I v neděli 3. srpna odpoledne bude co sledovat. Závody začínají ve 12.30 hodin skokem o tyči mužů. Atraktivní bude i závod v trojskoku mužů od 13 hodin. Od 13 do 14.30 se uskuteční běžecké závody na 800 a 1500 metrů.

V 14.50 bude na programu finále v běhu žen na 400 m překážek, v 16.25 hodin budou uzavírat program štafety na 4 x 400 metrů.