Hlavní obsah
Foto: MDZ

Mimořádný projekt Malí velcí herci završí derniéra Čapkových Povídek

Od prvních konkurzů, kterých se zúčastnila stovka dětí z celého Zlínského kraje, uběhl více než rok. Nyní se unikátní společný projekt Městského divadla Zlín a dětí z dramatických oborů ze ZUŠ Malí velcí herci, který nemá na profesionálních divadelních scénách v ČR obdoby, chýlí ke konci.

Foto: MDZ
Mimořádný projekt Malí velcí herci završí derniéra Čapkových Povídek

Povídky z jedné a druhé kapsy, které v režii Vladislava Kracíka nazkoušely děti pro děti, budou mít v neděli 28. dubna ve 14.30 derniéru.

Ve foyer divadla je k vidění také výstava komiksů, jejichž společným jmenovatelem jsou Čapkovy slavné kapesní detektivky. Různými technikami je zpracovali žáci výtvarných oborů ZUŠ. Vznikl i časosběrný dokument ze zákulisí. K vidění je na YouTube: https://youtu.be/kIeWWMDVKGQ

„Ve většině případů bohužel končí pokusy o vychování si svého diváka letáčkem na nástěnce nebo besedou. Dokázali jsme, že to jde jinak. Rozkročili jsme se do celého kraje a děti postavili na jeviště vedle našich herců. Oni se učili od nás a my od nich,“ pochvaluje si spolupráci ředitel divadla Petr Michálek.

Dětem dělali na jevišti společnost herci MDZ Markéta Holcmanová/Marie Vančurová a Matěj Štrunc. „Pro žáky bylo takové setkání s divadlem nesmírně silné. Museli zvládnout mnohé, aby obstáli. Ta spolupráce byla výjimečná,“ uvedla manažerka projektu Jana Kubáčová.

Na derniéru zbývají poslední volné vstupenky.

Od premiéry v září 2018 Povídky vidělo téměř 6 800 diváků na domácí scéně i na zájezdech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků