Hlavní obsah
Foto: Jitka Sobotková

Mikulovské vinné trhy se letos uskuteční již po deváté

Již po deváté se budou v areálu hotelu Zámeček konat Mikulovské vinné trhy. Pořadatelé je opět spojili s termínem konání májových Slavností města a milovníky vína a dobré nálady zvou na sobotu 20. května.

Foto: Jitka Sobotková
Mikulovské vinné trhy se letos uskuteční již po deváté

„Letošní ročník opět trhá rekordy. Odborná komise pod dohledem garanta výstavy Jožky Valihracha hodnotila 875 vzorků od 116 vinařských firem z Čech, Moravy, Slovenska i Rakouska,“ řekl prezident Mikulovských vinných trhů Josef Ševčík.

Šampionem devátého ročníku Mikulovských vinných trhů, této prestižní výstavy, která se řadí k největším v České republice a probíhá pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana, je víno Rulandské modré 2015, pozdní sběr z Patria Kobylí, a. s.  

Pohár předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky za nejlépe hodnocené bílé víno získá Ryzlink rýnský 2014, výběr z cibéb, z vinařství Pechor ve Velkých Němčicích. Bude také udělen pohár starosty Mikulova Rostislava Koštial, a to za nejlépe hodnocené polosladké víno, pro Rulandské bílé 2015, výběr z hroznů, vinařství Merlon Žabičce.

Slavnostní předávání cen proběhne jako již tradičně v pravé poledne a poté bude mikulovský probošt Pavel Pacner všechna vína výstavy světit.

Návštěvníci se mohou těšit nejenom na vína, ale také na vynikající kotlíkové polévky a spoustu dalších lákavých stánků s občerstvením v celém areálu hotelového komplexu. O zábavu se postará od 10 hodin country kapela Country Western Band, mikulovští hasiči předvedou od 11 hodin ukázku zásahu při dopravní nehodě a od 13 hodin vystoupí se svou travesti show Divoké Kočky.

V odpoledních hodinách bude hrát také cimbálová muzika Eliška a proběhne tradiční Mistrovství České republiky natažení vína koštýřem na čas. „Tato disciplína je každoročním lákadlem jak pro soutěžící, tak pro diváky. A když ji moderuje známý zpěvák Jožka Šmukař, je vždy o zábavu postaráno,“ pozval na akci Josef Ševčík.

Letošní novinkou Mikulovských vinných trhů je odborný garant soutěžního klání, olympijský vítěz z roku 2016, mistr světa z roku 2014 a dvojnásobný mistr Evropy Lukáš Krpálek.

Areál Mikulovských vinných trhů se v sobotu 20. května otevře v 10 hodin dopoledne a program bude ukončen v 18 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků