Hlavní obsah
Ochutnávky se vždy těší velkému zájmu Foto: Archiv BVV

Mezinárodní potravinářské veletrhy jsou přehlídkou skvělých potravin a technologií

Mezinárodní potravinářský veletrh Salima má svoji tradici - brány brněnského výstaviště otevře již 27. února. Novinky a trendy ze světa potravinářství lze obdivovat až do 2. března. Návštěvníci se mohou těšit také na kulinářské speciality napříč celým světem. Novinkou letošního ročníku bude Festival chutí.

Ochutnávky se vždy těší velkému zájmu Foto: Archiv BVV
Mezinárodní potravinářské veletrhy jsou přehlídkou skvělých potravin a technologií

Regionální speciality jsou velkým hitem a všechny, které budete chtít v Brně ochutnat, najdete pod certifikací Regionální potravina, kterou uděluje Státní zemědělský intervenční fond. Zájemci tak ochutnají tradiční pálenky, bylinné čaje, domácí knedlíky, sýry přímo z farem, mošty a další originální produkty jako jsou kečupy, omáčky a celou řadu dalších dobrot.

Těšit se můžete také na produkty cukrovarů a skvělou sekanou, kterou jinde neochutnáte. Své chuťové pohárky potěší fajnšmekři piva, které přivezou malé pivovary a na své si přijdou i milovníci medoviny a sirupů.

Žádné veletrhy se neobejdou bez doprovodného programu, ani ty potravinářské. Gastronomická show i pekařské centrum můžete navštívit na Gastrofestu, kde se představí špičkoví tuzemští kuchaři i ze zahraničí. Návštěvníci mohou navštívit třeba soutěž Pekař roku 2018 – Junior. Uvidí tak mladé pekařské talenty přímo v akci.

Potravinářskou událostí roku je novinka Festival chutí, který se uskuteční v pavilonu C od 1. do 3. března. Ten rozhodně osloví milovníky všeho dobrého. Jeho hlavní částí bude festival minipivovarů, na němž se představí na 50 českých i moravských producentů piv. K ochutnání budou stovky pivních vzorků a také jedinečné pivní speciály. Kromě minipivovarů budou přítomni i prodejci různých pochutin od sýrů, paštik, pečiva, výrobků z medu až po dobroty z ovoce a zeleniny.

Nejlepší exponáty potravinářských veletrhů budou oceněny v soutěži s tradicí Zlatá Salima, jejíž výsledky budou vyhlášeny na slavnostním večeru 27. února. Hodnotitelská komise je složena z předních odborníků v dané oblasti. Předsedou komise je Martin Klanica, ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce. 

Přehlídka skvělých potravin a nejnovějších technologií představí dodavatele masných výrobků, potravinářských přísad, mléčných výrobků, cukrovinek, čajů, kávy, alkoholických i nealkoholických nápojů a návštěvníci budou mít možnost vše ochutnat i zakoupit.

Prezentovány budou výrobky z Běloruska, Estonska, Itálie, Maďarska, Řecka, Slovenska nebo Tuniska. Své zastoupení bude mít i Indonésie, jejíž firmy přivezou tradiční potraviny z různých oblastí Indonésie, ale i své speciality.

Salimu doplní veletrhy z příbuzných oborů. Vinaře jistě potěší Vinex, pekaře a cukráře MBK a Inteco potěší ty, kteří si chtějí prohlédnout zařízení pro obchod, hotely a různá stravovací zařízení. Součástí veletrhu bude i Job Forum, jehož generálním partnerem je společnost Albert. Prezentovat se zde budou možnosti studia učňovských oborů. Poprvé se letos uskuteční i Mezinárodní veletrh potravinářských technologií Salima Technology.

Odborný program zaměřený na konkurenceschopnost a podporu exportu je určen jen pro odborníky. V jeho dikci se uskuteční Mezinárodní konference Food Forum, která nastolí téma konkurenceschopnosti evropského potravinářství.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků