Hlavní obsah
Přestřihnutím pásky uvedli novou silnici v život: zleva.J Kania,A. Hoffmannová, R. Babinec, J. Malík, I. Vondrák, I.Trávníček a M. Gebauer. Foto: Josef Zajíc

Městský obvod Ostrava-Hrabová má zcela novou komunikaci

Od čtvrtka 22. srpna od 15.00 hodin je v Městském obvodu Ostrava-Hrabová v provozu zcela nová komunikace, tak zvaná prodloužená Mostní ulice, která spojuje Hrabovou s Vratimovem a je napojena na dálnici do Frýdku-Místku.

Přestřihnutím pásky uvedli novou silnici v život: zleva.J Kania,A. Hoffmannová, R. Babinec, J. Malík, I. Vondrák, I.Trávníček a M. Gebauer. Foto: Josef Zajíc
Městský obvod Ostrava-Hrabová má zcela novou komunikaci

Nová komunikace - Silnice II/478 prodloužená Mostní - byla slavnostně otevřena ve čtvrtek dopoledne.

Pásku přestřihl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák spolu se svými náměstky Jaroslavem Kaniou a Martinem Gebauerem. Aktu se zúčastnili náměstkové primátora města Ostravy Andrea Hoffmannová a Radim Babinec, přítomen byl i starosta městského obvodu Ostrava-Hrabová Igor Trávníček. Za zhotovitele se zúčastnil oblastní ředitel společnosti Strabag, a. s. Jiří Malík.

„Jsem rád, že se podařilo dát cestu do provozu v předstihu. Prodlouženou Mostní ulici totiž potřebujeme jako sůl. Nová silnice nejenže spojí Hrabovou s Vratimovem a napojí je na dálnici z Ostravy do Frýdku-Místku, ale hlavně odvede z obytné zóny tranzitní dopravu. Velmi se tak uleví obyvatelům Hrabové, kterým projíždějící kamiony znepříjemňovaly život,” uvedl hejtman Ivo Vondrák.

Celkové náklady na projekt "Silnice II/478 prodloužená Mostní I. etapa" dosáhly zhruba 132 milionů korun včetně DPH. Nejvyšší část pokryly evropské peníze - 103,76 milionu korun.

Moravskoslezský kraj přispěl 15,84 milionu korun, Statutární město Ostrava 6,3 milionu korun a stát se prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj podílel částkou 6,1 milionu korun. Zhotovitelem stavby byla společnost Strabag, a. s.

„Součástí projektu vybudování prodloužené Mostní ulice byly i další stavby. Zároveň s novou 1,3kilometrovou komunikací se postavily tři mosty, nové chodníky, cyklostezka, veřejné osvětlení. Lidé, kteří bydlí v blízkosti silnice, nemusí mít obavu z nadměrného hluku, protože ji lemuje i nová protihluková stěna. Počítali jsme i s terénními úpravami a výsadbou zeleně. Je patrné, že také silniční provoz v této části krajského města bude díky nové komunikaci bezpečnější a plynulejší, ” informoval náměstek hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania.

„Podle dokumentace a původních předpokladů měla být stavba prodloužené Mostní ulice dokončena začátkem září. Těší mě, že na ni můžeme řidiče pustit už dnes,” dodal Jaroslav Kania.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků