Hlavní obsah
Medvědi kam se podíváš Foto: Monika Čapková

Medvědi a panenky těší návštěvníky Modrého kamene

Dům s pečovatelskou službou s názvem Modrý kámen působící již řadu let v Mnichově Hradišti pořádá další ze svých zajímavých výstav. Ani letos před Vánocemi nepřijde zkrátka nikdo, kdo chce uvidět něco zajímavého a případně si zakoupit i malý dárek.

Medvědi kam se podíváš Foto: Monika Čapková
Medvědi a panenky těší návštěvníky Modrého kamene

Další ze zajímavých výstav otevřela dnes dopoledne brány veřejnosti v domě s pečovatelskou službou Modrý kámen v Mnichově Hradišti. V 10 hodin tu proběhla vernisáž vánoční výstavy s názvem Umíme toho stále ještě dost, naše ruce tvoří pro radost.

Ta je doplněna o výstavu krojovaných panenek, které do barevných látek strojí Hana Peroutková z Malé Bělé. Na panenky šije kroje už pěkných pár let a její malé selky jsou často k vidění na různých akcích.

Do Modrého kamene si ale přijďte v prvé řadě pro vánoční atmosféru. Jako každým rokem touto dobou zde můžete zakoupit malé dárky za příznivé ceny a podpořit tím tak seniory, kteří tyto maličkosti ve volných chvílích vyrábějí.

Milé překvapení čeká jistě i na děti, pokud se sem s nimi vypravíte. K vidění jsou totiž i medvědi a medvídci různého stáří, barev a velikostí. Samozřejmě, že plyšoví. Sešlo se jich na jednom místě kolem tří stovek a to už je opravdu pěkná sbírka.

Nepatří však jedné jediné osobě, jak už to tak bývá zvykem. Všechny je zapůjčili dobrovolníci. Někteří přidali i dobové fotografie zachycující právě toho jejich medvídka, třeba v době, kdy "přišel" na svět.

Výstava potrvá až do 7. ledna příštího roku a je otevřena každý den od 9 do 16 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků