Hlavní obsah
Český archeolog Martin Oliva Foto: Petra Svobodová

Martin Oliva bude v Muzeu ve Šlapanicích přednášet o minulých životech Moravského krasu

Ve středu 16. září od 17:30 hodin se ve šlapanickém muzeu bude konat přednáška významného českého archeologa doc. Martina Olivy na téma Minulé životy Moravského krasu.

Český archeolog Martin Oliva Foto: Petra Svobodová
Martin Oliva bude v Muzeu ve Šlapanicích přednášet o minulých životech Moravského krasu

Martin Oliva je vedoucím Ústavu Anthropos a předním odborníkem na paleolit a mezolit v českých zemích a těžbu kamenných surovin v pravěku. Avizovaná přednáška návštěvníky poutavým způsobem seznámí s pravěkem a kulturní historií této známé krasové oblasti.

Do poloviny měsíce října jsou v Muzeu ve Šlapanicích k vidění dvě výstavy. Výstava „Tady bydlí panenky! Výstava pokojíčků, kuchyněk a obchůdků pro panenky z let 1880–1980“, která je doplněná o velkou dětskou hernu, respektive o dětský pokojíček snů. Vážnější téma zastupuje výstava fotografií amatéra Petra Bílka „Z rodného kraje – Šlapanice, Brno, lidé, příroda 1965-2015“.

Muzeum Brněnska spravuje Muzeum ve Šlapanicích, Muzeum v Ivančicích, Podhorácké muzeum, Památník písemnictví na Moravě, Památník Mohyla míru a jeho nejnovější pobočkou je Vila Löw-Beer v Brně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků