Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Lékaři cvičně operovali klouby a vazy na III. Artroskopické akademii v Přerově

Šest desítek mladých lékařů z Česka i Slovenska se na konci listopadu sjelo do Přerova na třetí ročník Artroskopické akademie. Cílem dvoudenní odborné akce, kterou pro lékaře pořádala Nemocnice Přerov, byla výměna zkušeností i praktický nácvik artroskopických zákroků, včetně živých videopřenosů.

Foto: Lucie Drahošová
Lékaři cvičně operovali klouby a vazy na III. Artroskopické akademii v Přerově

„V průběhu prvního dne probíhaly praktické nácviky rekonstrukcí na modelech kloubů, resekce a sutury menisků, stabilizační výkony na ramenech, rekonstrukce rotátorových manžet, ale také několik možností plastik předních zkřížených vazů,“ informoval MUDr. Pavel Přikryl, PhD., primář ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Přerov.

Během druhého dne pak mladí lékaři, kteří nemohli být přímo na sále, průběh jednotlivých operací sledovali v přímém přenosu a mohli klást operatérům konkrétní i všetečné dotazy na jejich postup.

„Účastníci sledovali pomocí telemostu mezi konferenčním sálem a operačními sály v Přerově celkem 4 operační výkony. S lektory Pavlem Sadovským a Norem Krajčovičem jsme předvedli konkrétně plastiku LCA typu all inside a tři rekonstrukce rotátorové manžety,“ upřesnil MUDr. Pavel Přikryl.

Dvoudenní konference se uskutečnila ve čtvrtek 22. a v pátek 23. listopadu a zúčastnilo se jí celkem 60 lékařů z České republiky a Slovenska. 

„Největším přínosem konference bylo předání zkušeností mladým začínajícím lékařům a také navázání osobních kontaktů, které jsou pro budoucí konzultace i spolupráci často nenahraditelné,“ dodal MUDr. Přikryl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků