Hlavní obsah
Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.

Krajské nemocnice na Zlínsku jsou nadále ziskové

S hospodařením nemocnic Zlínského kraje se v pondělí 17. prosince seznámili krajští zastupitelé. „Všechny čtyři nemocnice vlastněné Zlínským krajem dosáhly k 30. říjnu kladného výsledku hospodaření,“ sdělila ve čtvrtek 20. prosince krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.
Krajské nemocnice na Zlínsku jsou nadále ziskové

„Nemocnicím se tak nadále daří dosahovat kladného výsledku hospodaření. Za prvních deset měsíců letošního roku hospodařila Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se ziskem 52,671 milionu korun, Kroměřížská nemocnice vykázala zisk 13,850 milionu, Uherskohradišťská nemocnice 64,522 milionu a Vsetínská nemocnice 29,389 milionu,“ informoval hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

„Oproti předchozím měsícům zisk nemocnic až tolik nerostl, a to proto, že se mzdy zvýšily o více než 10 procent a v říjnu byly vyplaceny odměny,“ vysvětlil hejtman, který je zodpovědný za oblast krajského zdravotnictví.

Dohromady tak krajem vlastněné nemocnice hospodařily k 30. říjnu 2018 se ziskem 160,432 milionu korun. Jejich celkový čistý obrat dosáhl 5,846 miliard korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků