Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: PČR

Krádežemi nafty způsobil mladík na Pelhřimovsku bezmála stotisícovou škodu

Krádeže nafty patří v letošním roce mezi jednu z nejčastějších kriminalit na Pelhřimovsku. Tisíce litrů nafty se ztrácejí zejména z objektů, kde jsou zaparkované různé zemědělské a pracovní stroje. V průběhu roku se pelhřimovským policistům podařilo objasnit již desítky případů odcizené nafty.

Ilustrační foto Foto: PČR
Krádežemi nafty způsobil mladík na Pelhřimovsku bezmála stotisícovou škodu

"Počátkem prosince jsme objasnili krádeže motorové nafty za čtyři měsíce z teritoria Pelhřimova a Humpolce. Krádeže nafty má na svědomí dvaadvacetiletý mladík z Pelhřimova," informovala Hana Kotková z pelhřimovské policie.

„Pachatel naftu prodával a peníze použil pro svoji vlastní potřebu. Z více než třiceti vozidel odčerpal přes dva a půl tisíce litrů nafty. Odcizením nafty a poškozením nádrží strojů způsobil škodu ve výši téměř 95 tisíc korun," doplnil zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality Václav Slabý. 

Mladík v  září vnikl dvakrát do objektů ve Zmišovicích, kde z odstavených traktorů a kombajnů odčerpal 580 litrů nafty. Koncem září vnikl i do objektu ve Starém Pelhřimově, kde z různých druhů traktorů a nakladače odcizil 660 litrů nafty. V říjnu v areálu ZD Kojčice odčerpal z osmi zemědělských strojů 560 litrů pohonných hmot.

Téhož měsíce se přesunul na Humpolecko, kde v bývalém areálu ZD v Budíkově odčerpal 555 litrů nafty z traktorů, nákladních vozidel a dvou zemních pracovních strojů. Do Budíkova se vrátil začátkem prosince a ze čtyř nádrží např. autojeřábu nebo Pragy V3S odcizil 300 litrů nafty. 

Dvaadvacetiletý pachatel, který byl v minulosti stíhán pro majetkovou trestnou činnost, je stíhán na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody ve výši jeden rok až pět let.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků