Hlavní obsah
Z minulých ročníků vánočního jarmarku v Kostelci nad Orlicí. Foto: město Kostelec nad Orlicí (archiv)

Kostelec nad Orlicí opět přivítá poskytovatele sociálních služeb na vánočním jarmarku

V čase, kdy se vánoční jarmarky či trhy konají na mnoha místech, se jeden takový, a přesto v mnohém odlišný, uskuteční ve středu 28. listopadu ve Sdruženém klubu Rabštejn v Kostelci nad Orlicí.

Z minulých ročníků vánočního jarmarku v Kostelci nad Orlicí. Foto: město Kostelec nad Orlicí (archiv)
Kostelec nad Orlicí opět přivítá poskytovatele sociálních služeb na vánočním jarmarku

Jedná se o vánoční jarmark poskytovatelů sociálních služeb z širokého regionu, který pořádá město Kostelec nad Orlicí a základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami, a jeho cílem je umožnit poskytovatelům sociálních služeb prezentovat před zraky veřejnosti své služby a nevšední výrobky klientů.

Ti už dlouho dopředu připravovali a vyráběli svíčky, keramické dekorace, ozdůbky na adventní věnce, andílky a spoustu jiných originálních dárečků, jež budou v Kostelci nad Orlicí na vánočním jarmarku prezentovat a prodávat. 

Akce začíná už v 8 hodin a náklady na uspořádání jsou hrazeny z projektu Rozvoj regionálního partnerství v sociální oblasti na území Královéhradeckého kraje.

O skvělou atmosféru, originální výrobky a prezentaci svých služeb se postarají: Centrum denních služeb Domovinka Kostelec nad Orlicí, Ústav sociální péče Kvasiny, Ústav sociální péče pro mládež Domečky a Centrum Orion z Rychnova nad Kněžnou, Šťastný domov Líšnice, o. p. s., Domov důchodců Albrechtice nad Orlicí, Geriatrické centrum Týniště nad Orlicí, Domov Na Stříbrném vrchu Rokytnice v Orlických horách, Farní charita Rychnov nad Kněžnou a Centrum pro dětský sluch Tamtam, o. p. s. Praha.

Všechny vystavovatele spojuje jediné, a to je péče o seniory či osoby se zdravotním postižením, kterým se snaží ulehčit a zpříjemnit život ve svých zařízeních nebo při domácí péči. Osobité výtvory, jež s klienty připravují v rámci terapie či chráněných dílen, jistě následně zpříjemní vánoční čas nejednomu návštěvníkovi jarmarku v jeho domově. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků