Hlavní obsah
Znojmo (na snímku) čekalo na první výhru do šestého kola Foto: Regionální týdeník Znojemsko

Korfbalové Znojmo slaví první extraligovou výhru, Brno udrželo neporazitelnost

Konečně se dočkali. Znojemští korfbalisté v předešlých pěti duelech letošní sezony neměli štěstí, smůlu prolomili až v sobotu v šestém kole. V domácí hale jasně přehráli České Budějovice a na jejich bodovém účtu už nefiguruje ostudná nula.

Znojmo (na snímku) čekalo na první výhru do šestého kola Foto: Regionální týdeník Znojemsko
Korfbalové Znojmo slaví první extraligovou výhru, Brno udrželo neporazitelnost

Předvánoční misi úspěšně dokončilo i Brno, které v ospalém zápase porazilo Prostějov a letos dosud nepoznalo hořkost porážky.

Brzký hrací čas korfbalu nesvědčil. Brňané si Prostějov pozvali do haly v Kuřimi už na půl devátou ráno a v zimním jitru se oběma týmům příliš nedařilo. Do koše zapadl jen zlomek střel. „Hráči byli ráno trochu podráždění a střelecky se vůbec nedařilo. Vedle brzkého začátku za to možná může i nová hala v Kuřimi, kde jsme nastoupili poprvé,“ přemítal brněnský kouč Máša. „Zápas jsme hráli tak brzy, protože nás odpoledne čekal vánoční večírek a jiná hala moc nepřipadala v úvahu,“ dodal.

Duel prvního a třetího celku tabulky se nesl ve vyrovnaném duchu, až chvíli před poločasem odskočili Brňané o čtyři koše. Ve druhé části už domácí vedení udrželi, když padlo jen pouhých jedenáct košů.

„Z každého zápasu si vedu statistiku. V sobotu jsme měli přesně sto střel a dali jen třináct košů. Třináctiprocentní úspěšnost je bídná, průměr máme přes dvacet. To je hlavní důvod naší porážky, i když jsme hráli dobře a Brnu se také příliš nedařilo,“ nabídl prostějovský kouč David Konečný přesnou statistiku.

Prostějov SK RG - Brno KK 13:18

Hráčský návrat jim vlil novou krev do žil a přinesl jim první úspěch sezony. Do sestavy Modrých Slonů ze Znojma se vrátil Tomáš Veselý a Tereza Ferkovičová a jejich přítomnost zapůsobila i na ostatní. Znojmo si začalo věřit a Českým Budějovicím nedalo moc šancí.

„Hlavně Tomášův návrat pomohl. S Kubou Žákem jsme pak měli na obou stranách vysoký doskok, což hrálo v náš prospěch. Budějovice měly krátké útoky, my naopak delší,“ pochvaloval si znojemský stratég Jiří Podzemský. „Tomáš by mě s námi chodit i dál, Terce korfbal chybí, ale těžko ho stíhá. Když však bude moct, tak hrát bude také,“ dodal zraněný znojemský vůdce, jenž už se skoro zotavil ze zranění kolenních vazů, jenže při pádu ze schodů si zase natrhl stehenní sval a čeká ho vše nanovo.

Jihočechy vysoká domácí sestava evidentně zaskočila, za celý zápas se s ní nevyrovnali a připsali si druhou sezonní prohru. „Soupeř nás hodně zaskočil, nepočítali jsme s tím. Vysoký doskok nám navíc dělá velké problémy a potřebuje se na něj takticky připravit. Navíc měl nějaké problémy Kuba Bláha, což nám také nepomohlo. Znojmo však hrálo hezky, dařilo se mu a zaslouženě zvítězilo,“ pochválil soupeře českobudějovický lodivod Ivo Kracík.

Modří Sloni YMCA Znojmo - České Budějovice KCC Sokol 25:16

Tabulka po 6. kole:

1. Brno  11 bodů

2. České Budějovice  7

3. Prostějov  4

4. Modří Sloni YMCA Znojmo 2

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků