Hlavní obsah
Atmosféra byla úžasná a zářila nejen Zuzana Podolská Foto: Carlo Alberto Pisciotta

Komunitní centrum je díky výstavě „v pohybu“

Ve čtvrtek 22. listopadu proběhla v pražském Kulturně komunitním centru Rybná komorní vernisáž talentované fotografky Zuzany Podolské. Zahájení autorské výstavy V Pohybu/In Motion se ujala sama autorka. Hlavním hostem byla mezzosopranistka Michaela Zajmi, pěvkyně působící v Národním divadle v Praze.

Atmosféra byla úžasná a zářila nejen Zuzana Podolská Foto: Carlo Alberto Pisciotta
Komunitní centrum je díky výstavě „v pohybu“

Již samotný název výstavy „V pohybu" dává tušit, že fotografie zachycují někoho, kdo žije aktivně. „Zní to vlastně paradoxně, protože na jednotlivých fotografiích je vystižen okamžik, kdy se právě zastavil čas. Věřím však, že z těchto statických záběrů je cítit právě to, co jsem se snažila vyjádřit. A to je neuvěřitelná síla a energie, která je za každým nafoceným cvikem i pozicí. Energie, která tyto lidi vede a která jim je životní filosofií, nejen ve sportu, ale i mimo něj,“ popsala Zuzana Podolská, co se snažila vtisknout do jednotlivých fotografií.

Prostor komunitního centra je kapacitně omezen, ale skýtá nezapomenutelnou atmosféru, kterou povýšila na mimořádné místo nejen sama fotografka, ale i Michaela Zajmi, v jejímž podání zazněla Carmen z opery Carmen od Georguse Bizeta. Pozitivní dojmy a skvělé zážitky si odnášeli všichni hosté, kteří opravdu nešetřili chválou.

Zuzana Podolská, absolventka fotografie na VOŠG a SPŠG Hellichova v Praze a katedry fotografie FAMU v Praze tvrdí: „Fotografie pro mě není jen práce, ale také zábava.”

Komerční fotografií se zabývá od roku 2005. Velice ráda se ujímá focení svateb a jednou z těch nejkrásnějších byla právě ta, kde se stala mladou paní Michaela Zajmi. Co chystá příště? Chtěla by prý zachytit jedinečné okamžiky nastávajících maminek nebo glamour, tedy  fotografie, které především zachycují krásu, půvab a přitažlivost ženského těla, ale jistě prý ještě doplní o sportovce současnou výstavu, která má ambice stát se putovní.

Výstavy Zuzany Podolské:

2008 – 2009 Intimate revolt grant Hl. m. Prahy výstava osmi mezinárodních fotografek Galerie Velryba, Roxy – NOD Praha – Česká Republilka, Tovarna Rog Gallery Ljubljana - Slovinsko, Hafriyat Karakoy Istanbul – Turecko, AFSAD Ankara – Turecko, Prospekto Gallery Vilnius – Litva

2007 Pláž/ The Beach autorská výstava fotografií Francouzský Institut Praha

2007 Šestka výstava šesti českých vysokých uměleckých škol FAMU, KFO Pražský dům fotografie Praha

2007 Journeys, Pláž výstava autorek Kristyna Müller, Zuzana Podolská Galerie Galerka Praha

2007 Sblížení výstava vybraných autorů soutěže Becherovky Galerie Galerka Praha

2006 „66“ výstava studentů FAMU, KFO Galerie Velryba Praha

2005 FAMUFEST22 výstava studentů KFO Divadlo Archa Praha

2005 Ateliér studiové fotografie FAMU Galerie 4, Cheb

2004 Telenovela umělecký workshop UMAKART Praha

2004 Calvin Klein výstava vybraných autorů soutěže pro CK Praha, Brno

2003 AKTY/NUDE Café Bar RELEVE Praha

„Dílny Adolfa Loose“ výstava vybraných autorů: 

2001 Müllerova vila Praha, 2002 Paříž, 2003 Muzeum hl. města Prahy

Výstava V Pohybu/In Motion v Kulturně komunitním centru Rybná potrvá až do 15. prosince. Její část je instalována do výlohy, ale pokud byste ji chtěli vidět v plném rozsahu, navštivte komunitní centrum v čase mezi 16.00 a 17.00 od pondělí do čtvrtka.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků