Hlavní obsah
John Kelly se do ČR vrátí na konci letních prázdnin, kdy vystoupí na 2. ročníku festivalu Happy Faces Foto: Milan Papežík - M.P. Production

Kelly Family nadchli Prahu, na konci letních prázdnin se vrátí v menší sestavě

Kelly Family ve čtvrtek v zaplněné pražské O2 aréně dokázali, že jsou právem nazýváni legendou 90. let. Během gigantické tříhodinové show předvedli, že rozhodně nepatří do starého železa. I když už někteří členové koketují s padesátkou, energie z nich přímo srší.

John Kelly se do ČR vrátí na konci letních prázdnin, kdy vystoupí na 2. ročníku festivalu Happy Faces Foto: Milan Papežík - M.P. Production
Kelly Family nadchli Prahu, na konci letních prázdnin se vrátí v menší sestavě

Kelly Family se vrátili do Prahy jako skupina po necelých šestnácti letech, kdy naposledy vystoupili v květnu 2002 v již neexistující hale na Brumlovce. Tentokrát byly jejich ambice daleko vyšší.

I když v současné sestavě chybí idol dívek Paddy, Kellyovci šli do velkého risku s tím, že zahrají v největší aréně naší republiky. Spousta lidí jim nevěřila, ale tato hudební legenda to opravdu dokázala. Hala byla solidně zaplněná a více než 10 tisíc fanoušků si jejich show užilo naplno. Hlavními lídry této show byli John, Jimmy a Angelo. To však neznamená, že by ostatní členové zaostávali.

V rámci svého programu Kellyovci nabídli především své staré hity, které jsou pro kapelu zárukou úspěchu. Ačkoliv na svém novém albu vydala kapela 4 nové songy, v Praze předvedla pouze 2, a to "We Got Love" a chytlavou a kýčovitou baladu plnou kalkulu "Brothers And Sisters".

Co bylo na koncertu extrémně zajímavé, Kellyovci střídali žánry jako ponožky. Ukázali se tak v několika hudebních polohách. Zazněly nejen pop-rockové songy, ale i typicky irská folková hudba, francouzský šanson prokládaný španělským flamencem a písně zavánějící Amerikou.

Člověk by očekával, že se na koncertu objeví především lidé ve věkovém rozmezí 35-40 let, kteří byli v dobách Kellymánie teenagery. Opak byl však pravdou. Kelly Family spojují generace, a tak mimo skalních fanoušků na tuto jedinečnou show zavítala spousta jak teenagerů, tak i starších posluchačů. Tak rozmanité publikum by jim mohly závidět i ty nějvětší světové hvězdy, které kdy v O2 aréně vystupovaly.

Komu by však kouzlo Kelly Family chybělo, má šanci ho zažít na přelomu srpna a září na festivalu Happy Faces v Koněšíně u Třebíče. Jedním z headlinerů bude právě John, který táhl nemalou část kellyovského koncertu. Na druhém ročníku veleúspěšného festivalu vystoupí se svou manželkou Maite Itoiz a společně představí svoji zbrusu novou show "A Thousand Years".

Po koncertě v O2 aréně se s Johnem setkal další účastník festivalu, Martin Šafařík, finalista SuperStar, který má za sebou velké hudební zkušenosti. Nedávno absolvoval své veleúspěšné turné "VIVA La School" po základních a středních školách po celé Moravě. Jeho vystoupení vidělo více než 10 tisíc žáků. A právě Martin Šafařík bude skladatelem a producentem nové titulní písně věnované právě festivalu Happy Faces.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků