Hlavní obsah
Foto z místa události Foto: HZS MSK

Kamion převážející klády se převrátil do příkopu, hasiči odstraňovali unikající naftu

K nehodě převráceného kamionu se dřevem na lesní silnici vyjížděli v sobotu ráno do Veřovic na Novojičínsku hasiči. Nehoda se obešla bez zranění, z vozidla však unikala nafta. Hasiči proto museli přivolat i chemický vůz a nádrž kamionu odstranit.

Foto z místa události Foto: HZS MSK
Kamion převážející klády se převrátil do příkopu, hasiči odstraňovali unikající naftu

"Po příjezdu na místo zasahující hasiči zjistili, že došlo k převrácení nákladního automobilu Scania se speciálním návěsem na přepravu klád do příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. Jelikož docházelo k úniku nafty přes víčko nádrže, povolal si velitel zásahu na místo chemický automobil Mercedes-Benz Sprinter ze stanice v Novém Jičíně," uvedl mluvčí hasičů Petr Holub.

Na místě zasahující hasiči začali současně jímat unikající naftu a zkoušeli zastavit únik pohonné hmoty. "Jelikož se toto nedařilo, provedli odstranění nádrže z nákladního automobilu a tím byl únik nafty zastaven. Poté bylo místo zásahu předáno majiteli vozidla, s kterým bylo dohodnuto, že si vyproštění vozidla zajistí vlastními prostředky. Na základnu se oba zásahové vozy se svými posádkami vrátily těsně před polednem," dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků