Hlavní obsah
Oslava hudební Retro televize Foto: Petr Mráček

Hudební televize Retro oslavila 10. výročí

Ve středu 12. února proběhly 10. narozeniny již celoplošné televize Retro ve stylových prostorech Café 80’s. Na staré dobré časy si přišli zavzpomínat Michal David, Dalibor Janda, Petr Ryšavý, Jitka Zelenková, Petr Kotvald, Richard Tesařík, Marta Jandová nebo Markéta Muzikářová.

Oslava hudební Retro televize Foto: Petr Mráček
Hudební televize Retro oslavila 10. výročí

Vstoupit do Café 80’s je jako vrátit se po ose času zpět, protože celý interiér je stylizovaný ve stylu 80. let a září barvami. Na zdech visí plakáty zpěváků a obaly vinylových desek, na stolech jsou pod sklem rozhozená céčka. Je tedy snadné zapomenout na šedivost všedních dní.

Moderátor během večera pozval na podium všechny hosty k narozeninovému přípitku a pak Petra Kotvalda, který zazpíval píseň Šedesát ze svého posledního alba LX. Posléze už proběhl koncert Michala Davida a hosté se celý večer bavili tak dobře, že se party protáhla až do ranních hodin. Největší rachot a veselí byly u foto koutku s Michaelem Jacksonem a také u baru.

„Na TV Retro je super, že je retro a nepokrytě to přiznává. To je pro její fandy dobrá zpráva,“ poznamenal Petr Kotvald. A aby taky ne, když hrají největší světové hity, jaké kdy byly natočené na video a nikdy se už nepřestanou hrát. „Všechny naše pořady jsou hojně sledované, pouštíme nepřetržitý proud hudby, mluvené slovo ne,“ řekl Tomáš Fuxa, spolumajitel TV Retro.

Fanouškovská základna je široká, což dokazuje vysoká sledovanost. I u Tomáše doma dělá retro muzika dobrou náladu. „U nás doma neběží nic jiného, než televize Retro nebo kanál pro děti, protože máme dvě dcerky,“ řekla Tomášova žena Markéta Divišová. „ S Tomášem se mi žije dobře. Často se mě ptá na názor a televizi Retro spolu řešíme pořád, protože dělám televizi Instagram a Facebook,“ dodala ještě Markéta.

Mezi fandy patří i Richard Tesařík a Michal David, který si TV Retro chválí: „Líbí se mi, že vysílají písně mého mládí. Ta dnešní produkce mě již tolik neoslovuje. Chybí mi tam harmonie i melodika,“ svěřil se Michal. „Poslouchám hlavně kapely Steely Dan a Ságu, ale třeba i Bee Gees, Eltona Johna, Philla Collinse, Whitney Houston, Michaela Jacksona. Vyrůstal jsem především na jazzových pianistech,“ řekl Michal David.

Marta Jandová zase ráda poslouchá rockové nebo pop-rockové skladby, konkrétně třeba Beatles. Hudba je pro ni vším. „Bez hudby si život nedokážu vůbec představit. Je to, jako když se člověk dívá na film. Když ve filmu není hudba, tak emoce úplně nefungují. To znamená, že hudba je zesilovač našich emocí,“ svěřila se Jandová.

TV Retro vysílá 80 procent zahraničních interpretů a 20 procent tuzemských. Z těch českých je možné slyšet například Lucii, Mig 21, Ready Kirken, Olgu Lounovou, Janka Ledeckého, Petra Muka, JAR a jiné.

„Rád občas poslouchám muziku z let "dospívání". Mě třeba úplně minuly Beatles. Ty jsem objevoval mnohem později. Já jsem vyrostl na Horečce sobotní noci, Xanadu a ABBA,“ vzpomíná Petr Kotvald. Petr musí mít na poslech hudby pohodu a klid, protože chce slyšet všechny detaily skladeb. „Chci slyšet buď všechno, nebo nic. Nejraději a nejvíc poslouchám muziku v autě a pak doma v noci se sluchátky. Často sám sebe a ptám se, proč to média nerotují víc, když jsem nejlepší,“ směje se Petr Kotvald.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků