Hlavní obsah
Uherčice Pavlíny Senić 2013, kde vystoupila s Václavem Pavlíčkem Foto: Archív Hudebního festivalu Znojmo

Hudební festival Znojmo má místo i pro charitativní koncert sopranistky Pavlíny Senić

Hudební festival Znojmo přináší svému publiku širokou paletu hudebních stylů i druhů, propojuje zdánlivě nespojitelné a bourá hranice mezi žánry. Je však také festivalem vína, ale také festivalem, který má svůj tradiční koncert na uherčickém zámku, který má ve své režii operní pěvkyně Pavlína Senić.

Uherčice Pavlíny Senić 2013, kde vystoupila s Václavem Pavlíčkem Foto: Archív Hudebního festivalu Znojmo
Hudební festival Znojmo má místo i pro charitativní koncert sopranistky Pavlíny Senić

Pavlínu Senič uslyšíme v úterý 15. července v doprovodu Filharmonie Hradec Králové a jako hosté vystoupí slovenský operní tenorista Miroslav Dvorský a herec Saša Rašilov. Po koncertě bude následovat dražba unikátních vín, jejíž výtěžek bude věnován na opravu této zchátralé renesanční perly jižní Moravy.

K samotnému Hudebnímu festivalu Znojmo je nutné také říci, že jednotícím prvkem a cílem celého festivalu je dosažení maximální možné kvality a autenticity ve všech koncertech i inscenacích. Osou festivalu je pak nastudování a uvedení operního nebo baletního díla v několika reprízách. Každý ročník se zaměřuje na hudbu významného hudebního skladatele, v jejímž duchu se nesou všechny koncerty i ostatní akce. Letošní desátý ročník bude věnován 350. výročí úmrtí francouzského skladatele Jean - Philipp Rameau a Roku české hudby.

Hudební festival Znojmo se také snaží provázat přitažlivou hudbu s nezaměnitelným vínem znojemského regionu. Všechny koncerty jsou doprovázeny ochutnávkou vín regionálních vinařů. Akce spojuje téměř dvě desítky vinařství, která na koncertech provádějí degustace a besedy o víně. V rámci festivalu vzniká také unikátní limitovaná edice festivalových vín. Jedinečnou kolekci nejlepších vín vybírá speciálně po festival utvořená komise sommelierů, vinařů a osobností. A jelikož k dobrému vínu patří i lahodné jídlo, připravuje několik znojemských restaurací i speciální festivalová menu.

Cela řada koncertů v průběhu festivalu nabízí svým žánrovým rozpětím hudební zážitek opravdu každému – ať již jde o koncerty malých nadaných umělců, renomovaných sólistů, komorní koncerty, koncerty napříč žánry nebo třeba koncerty jazzové. Součástí festivalu je i oblíbený doprovodný program pro dospělé i pro ty nejmenší – hudba v ulicích, setkání na pomezí ČR a Rakouska, dětské hudební odpoledne, mattiné v národním parku Podyjí, putováni za varhany v kraji, noční karneval, vinné degustace a mnohé další.

Jubilejní 10. ročník Hudebního festivalu Znojmo proběhne v termínu od 9. do 27. července a je věnovaný francouzskému skladateli Jeanu-Philippu Rameauovi a Roku české hudby, přinese koncerty velkých hvězd, komorní koncerty nadaných umělců, degustace vín i bohatý doprovodný program.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků