Hlavní obsah
Představitelé hlavních dětských rolí při natáčení ve Zlínském hotelu Moskva Foto: Magdaléna Hladká

Hrad Malenovice bude z důvodu natáčení rodinného seriálu šest dní uzavřen

Hrad v Malenovicích se stane hlavní kulisou jednoho ze třinácti dílů rodinného seriálu kriminálka 5. C. Z důvodů natáčení bude památka a její nejbližší okolí v období od 23. do 28. července pro veřejnost uzavřena. Štáb děkuje všem obyvatelům Malenovic i návštěvníkům hradu za pochopení.

Představitelé hlavních dětských rolí při natáčení ve Zlínském hotelu Moskva Foto: Magdaléna Hladká
Hrad Malenovice bude z důvodu natáčení rodinného seriálu šest dní uzavřen

Seriál o partě dětí, která vyšetřuje případy spojené s pašováním exotických zvířat, se ve Zlíně a jeho okolí natáčí průběžně již od začátku letošního června. Filmaři stihli navštívit místa jako Kongresové centrum, sad Svobody nebo hotel Moskva. Celý týden se natáčelo i v jednom z baťovských domků v ulici Příkrá. V následujících dnech se štáb přesune na hrad v Malenovicích, kde má vzniknout další jeden díl. Objeví se v něm například herec Jan Dolanský a dokonce i živý vlk.

Uzavření hradu je pro bezpečný chod natáčení nezbytným opatřením. „Věřím, že nám pohled na známé místo v hotovém seriálu tuto dočasnou komplikaci plně vynahradí. Pro Zlín a Malenovice znamená vysílání v televizi také dobrou reklamu, která může do hradu přilákat více turistů a přinést tak finanční zisk, který pomůže třeba při dalších opravách této krásné památky," uvedl Jindřich Motýl ze zlínské filmové kanceláře. „Všem, kterých se uzavírka jakkoliv dotkne, proto děkuji za  trpělivost a toleranci," dodal Motýl.

Seriál, který vzniká v koprodukci české a slovenské televize, produkční firmy Filmové ateliéry, s.r.o. (Zlín) a Alef Film & Media, finančně podpořil z nového dotačního programu na podporu audiovizuální tvorby v regionu také Zlínský kraj. Natáčí se tedy převážně na Zlínsku, ale také na Slovensku. Zajímavostí je, že herci mluví při natáčení oběma jazyky bez následného dabingu.

Seriál se bude vysílat na ČT Déčku už na podzim příštího roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků