Hlavní obsah
SK Hokejbal Letohrad, vítěz finále MČR MŽ 2013/14 Foto: Vojtěch Novotný

Hokejbalovým mistrem ČR v kategorii mladších žáků je Letohrad

Finálovou bitvou mezi Hostivaří a Letohradem skončil v Karviné finálový turnaj Mistrovství ČR mladších žáků. Fanoušci v Ostravě a Karviné měli možnost po tři dny sledovat to nejlepší, co v této věkové kategorii může český hokejbal nabídnout.

SK Hokejbal Letohrad, vítěz finále MČR MŽ 2013/14 Foto: Vojtěch Novotný
Hokejbalovým mistrem ČR v kategorii mladších žáků je Letohrad

Emoce, zklamání, euforie, slzy, radost, ale také bolest a síla. To vše a mnohem více přinesl finálový turnaj Mistrovství ČR mladších žáků na severu Moravy. Do Ostravy a Karviné postupně přicestovalo devět nejlepších českých mužstev. Kompletní desítku pak doplnila Karviná.

Pátek však hokejbalu nepřál. Nepříznivé počasí bylo hlavním soupeřem především týmů, startujících v ostravské „A“ skupině. V Karviné se totiž na poslední chvíli podařilo s vypětím všech sil organizátorů přesunout všechna páteční utkání do haly.

Mezitím co děti v Karviné bojovaly s velikostí hřiště, hráče v Ostravě trápil déšť. Přesto byly v obou městech k vidění krásné hokejbalové momenty. Jednotlivá mužstva se ve dvou zmiňovaných skupinách po pěti týmech utkala o čtyři místa v semifinále. Zbylá družstva čekaly nedělní zápasy o umístění.

Neděle, kterou konečně zpestřilo sluníčko, patřila závěrečným duelům. V Ostravě se hrálo o 5. - 10. místo, v Karviné byla na programu dvě semifinále a následně boje o medailové pozice.

Třetí pozici nakonec vybojovalo mostecké Pento. Severočeši nedali pardubickému Autosklu šanci a v utkání plném emoci a několika situací, které v mnohém ke sportu rozhodně nepatřily, ukořistili bronzovou příčku.

Ve finále se utkal suverénní Letohrad a ambiciózní Hostivař. Očekával se velký souboj letohradského Vojty Bogdányho a Honzy Čejky z Hostivaře. Oba hráči na turnaji individuálně dominovali. Čejka sice dokázal ve čtyřech zápasech nasbírat neuvěřitelných 13 bodů, Bogdány však nastupoval v lajně s Filipem Faltusem a Adamem Gelo.

Nejproduktivnější formace turnaje nakonec samotné finále naprosto ovládla a ani skvěle chytající Dostál, nedokázal zabránit triumfu východočeského celku. SK Hokejbal Letohrad tak mohl slavit titul Mistra České republiky v kategorii mladších žáků.

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. SK Hokejbal Letohrad
2. HBC Hostivař
3. HBC Pento Most
4. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
5. HC Kert Park Praha
6. HBC Plzeň
7. HbK Karviná
8. HBK Kyjov
9. TJ Tatran Třemošná
10. HBC ALPIQ Kladno

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků