Hlavní obsah
hledaný Pilger Foto: archiv PČR

Hledaný podvodník vystupuje i pod jmeny Spravedlivý, Kardinál či Benett

Výborně komunikačně způsobilý, nejen na sociálních sítích, ale i při osobním styku, je hledaný podvodník Petr Pilgler (1967), jehož policie hledá kvůli podezření ze spáchání trestného činu podvodu - měl vylákat na důvěřivcích finance. Pátrá po něm kriminální služba z Prahy-západ.

hledaný Pilger Foto: archiv PČR
Hledaný podvodník vystupuje i pod jmeny Spravedlivý, Kardinál či Benett

Muž je prověřován ze spáchání trestného činu podvodu, kterého se mohl dopustit v souvislosti s půjčováním finančních prostředků od osob, se kterými napřed naváže kontakt, získá jejich důvěru a následně pod různými záminkami vyláká finanční půjčku, kterou následně nesplatí.

"Petr Pilger je komunikačně a sociálně zdatnou osobou, navazuje seznámení osobním kontaktem, ale i využitím sociálních sítí, na kterých vystupuje pod smyšlenými jmény či přezdívkami jako například Petr Artur Spravedlivý, Petr Borek Kardinál, Pavel Simon Pilger, Sebastian Robinson Benett. Má publikovány inzeráty na webových seznamkách, kdy projevuje zájem o seznámení s muži," sdělila mluvčí Policie ČR Jana Dětská.

Doposud se nepodařilo zjistit pobyt hledané osoby, proto policie žádá veřejnost nejen o pomoc při pátrání po jeho pobytu, ale i o poznatky dalších osob, které byly jednáním Petra Pilgera poškozeny.

Informace mohou občané sdělit kriminalistům na telefonní číslo 606691250, nebo na bezplatnou linku 158, případně na e-mail poz.ohk@pcr.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků