Hlavní třída v Ostravě-Porubě se zaplnila inline bruslaři

Po pátečním večerním inline bruslení následoval pro lidi na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě sportovní svátek. Dopoledne v sobotu 21. června se zde uskutečnily závody LifeInLine Tour 2014. Vyvrcholením byl finálový závod světové špičky World Inline Cup 2014 za účasti nejlepších světových závodníků.

World Inline Cup 2014 v Ostravě - Porubě 21.6.2014: Na startu ženy.

Organizátory byl připraven zábavný program pro celou rodinu. Začaly závody odstrkovadel pro nejmenší a pokračovaly až do 11.30 hodin, kdy byl odstartován závod na HOBBY Desítku. Závodit mohli jen neregistrovaní sportovci všech kategorií.

Od 12.30 do 13.30 byla trať na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě v délce 3050 metrů volná pro příchozí bruslaře, byly vyhodnoceny dopolední závody a vyhlášena dopolední tombola.

Odpoledne v 14.00 hodin byl odstartován všemi očekávaný finálový závod World Inline Cup na 33,5 km. Nejprve odstartovalo 15 žen a čtyři minuty po nich poměrně velké pole mužů. Všichni se utkali ve finálovém závodě. Po celé trati bylo rozestavěno spoustu fanoušků, kteří závodníky rovným dílem povzbuzovali k co nejlepším výkonům.

V kategorii žen se na čele nejprve usadila čtveřice nejlepších závodnic. Asi do poloviny závodu se střídaly ve vedení polská závodnice Alexandra Gossovou spolu s Nicole Beggovou s Nového Zélandu, českou reprezentantkou Kateřinou Novotnou a reprezentantkou Belgie Jessicou Gaudesaboosovou.

Dvě kola před cílem již zůstaly jen tři a v jedenáctém kole finišovaly do cíle. Nejvíce sil měla polka Aleksandra Gossová - 1:02:11.203 před reprezentantkou Nového Zélandu Nicole Beggovou - 1:02:11.253. Na třetím místě dojela česká reprezentantka Kateřina Novotná - 1:02:11.493. Na stupních vítězů se objevila ještě čtvrtá Jessica Gaudesaboosová z Belgie - 1:02:16.323 a pátá Anna Muzyka z Ukrajiny - 1:03:35.763.

Muži odstartovali čtyři minuty po startu žen. Bylo jen dílem času, kdy byly ženy dojety nejlepšími muži. Po třetím kole se od špičky povětšině českých reprezentantů utrhli dva nejlepší Francouzi, kteří kolo od kola zvyšovali svůj náskok a po 11 kolech si dojeli téměř ruku v ruce pro konečné vítězství.

Jen o pár tisícin zvítězil francouzský reprezentant Nolan Beddiaf - 0:51:02.340 před celkovým vítězem World Inline Cup 2014 Yannem Guyaderem - 0:51:02.440. Na třetím místě v čase 0:51:53.850 dojel český reprezentant Ondřej Suchý - 0:51:56.850. Čtvrtou příčku obsadil další český reprezentant Matěj Krupka - 0:51:57.140 před pátým Filipem Adltem - 0:51:57.430.

Ihned po závodě Světového poháru bylo slavnostní vyhodnocení nejlepších. Diplomy, medaile a ceny předával prezident World Inline Cup 2014 Petr Šťastný spolu s místostarostou Městské obvodu Ostrava-Poruba Janem Dekickým.

V 16 hodin odpoledne odstartoval poslední závod OPEN Desítka pro registrované i neregistrované závodníky všech věkových kategorií. Pořadatelé rozhodli, že se pojedou čtyři plná kola a tak závodnici ve skutečnosti ujeli 12,2 km.

Ještě před vyhlášením nejlepších závodníků OPEN Desítky ve všech  vypsaných věkových kategoriích byla zorganizována odpolední tombola a v 18.00 hodin byl závod ukončen.