Hlavní obsah
Foto: Martin Fletcher

Příznivci historie a památek budou mít možnost ve dnech 13.8. a 14.8. zhlédnout v prostorách gotického hradu Kost pravý středověk. Těšit se můžete na historické tance, které vás svými rytmy vtáhnou nejenom na české dvory ale i do evropských center.

Foto: Martin Fletcher
Historické slavnosti na hradě Kost

Kromě tanců je na vás v prostorách hradních paláců připraven šlechtický život v době renesance. Hlavní nádvoří vás upoutá výstupy šermířů, kteří vám předvedou, jak se chystají do bitvy a jak vypadala vojenská morálka. Nad hlavami jim budou kroužit doboví kejklíři, kteří překonávají prostor nádvoří přecházením na lanech.

V hradní kapli si budete připadat jako na středověkém koncertě, neboť zde uslyšíte pravou středověkou hudbu doprovázenou zpěvem těch nejnadanějších pěvkyň z celého širokého okolí. Ukázka dravé zvěře bude připravena na hradním parkáně, kde se nejen přesvědčíte o dokonalosti ptactva, ale budete i řádně poučeni o jejich kvalitách. V černé kuchyni se rázem ocitnete o 400 let zpět. Představí vám středověké recepty, zažijete ochutnávku netradičních jídel a při troše štěstí přiložíte v kuchyni i ruku k dílu.

Po celý den bude v areálu pod hradem trh s dobovými předměty. Můžete zde zakoupit sladké i slané pochutiny, šperky, a různé upomínkové předměty. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků