Hlavní obsah
Zátiší s motýlem Foto: Jiří Němec

Fotografická soutěž vyhlášená Památníkem Karla Čapka zná vítěze

Třetí ročník letní fotografické soutěže vyhlášené Památníkem Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše zaznamenal velký zájem. Zúčastnila se jí téměř třicítka zájemců s více než devadesáti fotografiemi. Kdo nakonec zvítězil?

Zátiší s motýlem Foto: Jiří Němec
Fotografická soutěž vyhlášená Památníkem Karla Čapka zná vítěze

Památník soutěží připomíná Čapkův koníček

Od roku 2014 vyhlašuje Památník Karla Čapka fotografickou soutěž, která má připomenout jeden z oblíbených koníčků Karla Čapka - fotografování. Prostřednictvím tohoto koníčku odkazoval i na další své zájmy - fotografoval například svou sbírku kaktusů, pátečníky, Dášeňku i Pudlenku, ale také se snažil zachytit různá zátiší a zákoutí.

A právě poslední jmenované téma se stalo tématem letošního ročníku letní fotografické soutěže na Strži, jak se také Památníku Karla Čapka říká.

Soutěže se zúčastnilo dvacet sedm zájemců s více než devadesáti fotografiemi a rozhodování o vítězi tak bylo velmi těžké. O tom, komu budou patřit vavříny, rozhodovala veřejnost. Album se soutěžními fotografiemi bylo od počátku zveřejněno na facebookové stránce Památníku a každý lajk u fotografie představoval jeden hlas.

První místo nakonec obsadil s padesáti pěti hlasy Jiří Němec s fotografií "Zátiší s motýlem", na druhém místě se umístil Martin Veselý s fotografií "Mníšek pod Brdy z jiného pohledu", která obdržela od veřejnosti čtyřicet osm hlasů, a třetí místo obsadila Miriam Pogranová s fotografií "Francouzské zátiší" a s dvaceti devíti hlasy.

Soutěž podporuje Švandovo divadlo

Soutěž tradičně podporuje Švandovo divadlo, které věnovalo do soutěže vstupenky na svá představení a další ceny. Hrdě se tak hlásí ke své historii - právě před Švandovým divadlem Karel Čapek čekával na mladičkou Olgu Scheinpflugovou, která se v roce 1935 stala jeho ženou.

Soutěžní fotografie jsou stále k nahlédnutí na facebookové stránce Památníku Karla Čapka a my se můžeme těšit na další léto a tedy i další fotografickou soutěž. Vítězům gratulujeme!

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků