Hlavní obsah
Filip Proučil při natáčení videklipu Foto: Josef Rabara

Filip Proučil představil svůj první videoklip

Talentovaný, osobitý mladý zpěvák Filip Proučil natočil videoklip k písni Key Of Life, prvnímu singlu z připravovaného alba Let Us Believe Again.

Filip Proučil při natáčení videklipu Foto: Josef Rabara
Filip Proučil představil svůj první videoklip

Svou první autorskou skladbu Key of Life, vydanou v březnu tohoto roku, nahrál Filip Proučil ve spolupráci s Milan HERMAN Management a Romanem Šandorem ve studiu Mercury. Videoklip k písni pak vznikal v průběhu jara a podílel se na něm Josef Rabara (JORA). Dlouhohrající deska Let Us Believe Again, jíž je Key of Life klíčovou skladbou, vyjde ještě tento rok.

„Key Of Life je pro mě skladbou napsanou z lásky. Věnoval jsem ji mé blízké osobě, pro kterou byla i napsána,“ říká Filip Proučil a popisuje svou inspiraci: „Na nás všechny je vyvíjen tlak společnosti, který se pomalu, ale jistě na nás podepisuje. Key Of Life je naopak o hledání smyslu života, který se skrývá uvnitř nás samotných.“

Co se týče hudebního stylu, není Key Of Life typickým příkladem žádné z běžně užívaných kategorií. „Dala by se s určitým zjednodušením zařadit do kategorií ´Pop´ či ´World´,“ dodává autor.

Muzikant Filip Proučil se narodil v roce 1992 v Benešově u Prahy a již od raného dětství tíhnul k hudbě a umění obecně. Z Filipa, který je autorem hudby i textů naprosté většiny skladeb připravovaných do jeho prvního alba, vyzařuje nesmírně osobitý přístup k životu. Ten se samozřejmě promítá také do jeho originální hudby. Život vnímá tento talentovaný mladý muzikant jako požehnání a zaměřuje se na jeho krásu a bohatství.

„Je nádherné žít s vědomím, že se věnuji něčemu, po čem touží srdce, a to je naprosto jednoznačně hudba,“ shrnuje Filip Proučil svůj přístup k hudební tvorbě i životu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků