Hlavní obsah
Festival žážitků 2019 Foto: archiv Branky, o.p.s.

Festival zážitků zahájen – prázdniny plné zábavy mohou začít

V sobotu 1. června byl symbolicky na Den dětí v polské Svídnici zahájen letošní ročník Festivalu zážitků. Tentokrát zve do osmi míst na české i polské straně regionu. Cílem jsou vojenské památky.

Festival žážitků 2019 Foto: archiv Branky, o.p.s.
Festival zážitků zahájen – prázdniny plné zábavy mohou začít

Slavnostní zahájení se neslo v duchu naladění se na aktivity chystané na červenec a srpen. Zájemcům byla k dispozici ukázka zbraní, přehlídka dělostřelectva a pěchoty ve stylových uniformách, středověké hry i různé dílničky.

Podobné zážitky čekají od 1. července do 30. srpna na všechny zvídavé turisty. Každý den v týdnu proběhne vždy alespoň jeden zážitek.

Místy konání jsou pevnosti na Dobrošově, v Kłodzku a opevněné město Świdnica. Vůně střelného prachu i cinkání brnění na nás bude čekat také na zámcích Żelazno, Kapitanowo a Adršpach. Prohlédneme si rovněž panství Sarnya zúčastníme se boje o dubenskou bažantici.

Nač se lze těšit konkrétně?

Na bránění pevnosti, střelbu z historických zbraní, vojenský výcvik a vyzkoušíme si též dobové oblečení. Společnost nám budou dělat nejen řadoví vojáci, ale také slavný vojevůdce Jan Žižka z Trocnova.

Chybět nebude ani praktický průvodce

K tomu, abychom se ocitli ve správný čas na správném místě, nám dopomůže katalog Festivalu zážitků, který je k dispozici v informačních centrech regionu.

Nalezneme v něm veškeré praktické informace, návod, jak získat odměnu či se zúčastnit extra zážitku. Nechybí ani tipy na další aktivity v místech konání.

Další informace na webu www.festivalzazitku.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků