Hlavní obsah
House of Cosy Cushions Foto: Lucia Nováková

I letos se Kopřivnice v připojila k městům, která pořádají koncerty v rámci Evropského svátku hudby. Tento svátek vznikl v minulém století v Paříži se záměrem zapojit zejména mládež do kulturního života. V současné době se k tradici koncertů pod širým nebem přidalo už přes stovku zemí.

House of Cosy Cushions Foto: Lucia Nováková
Evropský svátek hudby v Kopřivnici

Celodenní proud hudby se spustil v pátek 17. června už s ranní devátou hodinou. Dopoledne patřilo sborům a kapelám místních základních škol. Představili se finalisté pěvecké soutěže KoprStar a dobrovolníci z řad diváků.

Odpolední program od 16.00 měla zahájit havířovská country-bluegrassová skupina Wind. Vinou dopravních problémů si s ní pohotově vyměnili pořadí kopřivničtí Hluční sousedé. Kdo je neznal, možná byl překvapen, že místní kapela představuje křehké písně ve francouzštině díky své zpěvačce Céline Bossu.

Umění klasické kytary předvedl maďarský virtuos Sándor Mester. Ten je momentálně na tříměsíčním turné po Česku a odehraje do konce srpna asi 50 koncertů.

Poté už se dostavil avizovaný Wind. Mladá kapela se snaží hrát vlastní repertoár - anebo alespoň písně s vlastními texty.

K očekávaným zahraničním hostům patřili i irští House of Cosy Cushions, hrající směsici prezentovanou jako folk-punk-blues-rock.

Zakončoval místní Moravský anděl. Skupina s dvacetiletou historií před půlrokem prošla velkými personálními změnami. Zvuk se posunul k metalu a muzikanti vyráží s novým repertoárem na spoustu letních zábav v okolí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků