Druhý ročník Ostravského maratonu zaplnil Masarykovo náměstí a Komenského sady

V neděli 24. září od 10 hodin bylo Masarykovo náměstí v Ostravě a jeho okolí zaplněno účastníky 2. ročníku Ostravského maratonu s názvem Craft Runfest Ostrava 2017. Pořadateli byly Maraton klub Seitl Ostrava a atletický klub SSK Vítkovice.

Ostrava 24.9.2017 2. ročník CRAFT RUNFEST Ostrava 2017. Masarykovo náměstí.

Prezident závodu Otto Seitl byl velmi spokojen. „Měli jsem trochu obavu o počasí. Včera pršelo, dost hodně. Ráno ještě trochu sprchlo, ale pak se mraky trochu rozešly, vzduch se profouknul a bylo dobře,” konstatoval.

I závodníci byli spokojeni. Registraci a suché převlékání jim pořadatelé připravili do ostravského Trojhalí. Od 9.30 se začali závodnici scházet na Masarykově náměstí, rozcvičovat, dostudovávat běžecké tratě.

Pořadatelé pod vedením výkonné ředitelky závodu Evy Horčičkové připravili vytrvalostní tratě pro všechny zájemce. Hlavní závod běželi závodnici na maratonské trati 42,192 km ve čtyřech okruzích.

Půlmaraton se běžel ve dvou okruzích - 21,96 km. Přihlásilo se poměrně také dost závodníků na tak zvaný čtvrt maraton, což činilo 10,54 km - jeden okruh maratonské trati.

Velký zájem projevili běžkyně a běžci o atraktivní závod štafet na 6 x 6 kilometrů. Pořadatelé vypsali tři kategorie: ženy, muži a smíšené štafety. Nabídka byla velká a účast ještě větší. Závodu se zúčastnilo 122 štafet. Postupně tedy běželo 732 závodnic a závodníků.

Závod štafet nebyl jen závodem sportovním, ale i společensko-zábavním. Družstva se hecovala mezi sebou, povzbuzovala se navzájem a dobíhající závodnice a závodníky na úsecích bouřlivě vítali.

Byl připraven také doprovodný program. Běžel se charitativní závod Pro Joy Run, kterého se zúčastnili jak handicapovaní, tak zdraví jedinci. Ti společně absolvovali 4,5 km.

„Chtěli jsme, aby celá tato akce byla charitativním během. Registrovaní závodníci mohli dobrovolně přispět na charitu pro dva vybrané příběhy mladých lidí, kteří potřebují pomoci. Příspěvky byly cíleny pro pomoc Milanovi a Marušce. Celkem se vybralo 42 000 korun. Ty byly podle přání donátorů rozděleny. Maruška obdržela 12 000 korun na velkou lupu. Milanovi bylo přiděleno 30 000 tisíc na poskytnutí příspěvku na důležitou rehabilitační léčbu,” informovala Eva Horčičková, ředitelka závodu Craft Runfest.

V 16.00 hodin pořadatelé zahájili vyhlášeníní výsledků. Nejprve vyhlásili nejlepší závodnice a závodníky na maratonské trati bez ohledu na věkové kategorie.

Maraton ženy: 1. Petra Pastorová - MK Seitl Ostrava 3:06:07, 2. Iva Pachtová - MK Seitl Ostrava 3:27:27, 3. Pavla Zárubová - Ostrava 3:31:21

Maraton muži: 1. Jan Kohut - VSK Univerzita Brno 2:36:54, 2. Stanislav Nayvert - Salomon / Sunnto 2:52:51, 3. Daniel Šindelek - MK Seitl Ostrava 2:59:04

Štafety, ženy absolutně: 1. SDD 2:49:27, 2. FanjnOVE baby za Ostravu 3:03:46, 3. Biatlon Ostrava 3:05:05

Štafety muži absolutně: 1. SMS 2:17:19, 3. Muži za Ostravu 2:36:27, 3. Biatlon Ostrava I 2:45:32