Hlavní obsah
Jak to dopadlo? Foto: Zbyněk Maštera

Dračí posádky závodily v Plzni

Již 11. ročních závodů dračích lodí hostila 23. června borská přehrada.

Jak to dopadlo? Foto: Zbyněk Maštera
Dračí posádky závodily v Plzni

Plzeňský oddíl Pilsner Dragons již po 11. pořádal závody dračích lodí určených pro širokou veřejnout. Ve dvou kategoriích FUN a FIRMY se letos utkalo celkem 18 dračích posádek, čímž byl vyrovnán rekordní počet z loňska. Závodilo se na dvou různých tratích - 200 a 1000 m.

Kromě tradičních účastníků se objevily nové posádky, poprvé startovala čistě juniorská posádka, která se chtěla poměřit s ostatními. A že se jim to podařilo více než skvěle, je vidět ve výsledcích. Juniorská posádka s názvem pořádajícího oddílu je parta dětí (6-17 let) z Asociace TOM 20902 Úhlava doplněna o holky z Klubu vodáků ČOCHTAN PLZEŇ. Nováčci z řad posádek nabrali zajisté cenné zkušenosti a příští rok budou již pomýšlet na stupně nejvyšší. Z posádek je třeba ještě upozornit na TOP09, která se zúčastnila zatím všech ročníků PD Cupu.

Jak to tedy dopadlo?

V kategorii FUN posádek byl nepřemožen tým Záchranářů, kteří jsou složeni z řad Zdravotnické záchranné služby plzeňského kraje. Zdraví Plzeňanů je tedy ve správných rukou. Na druhém místě se umístila posádka SPS Elektronic z Chomutova. Třetí pořadí na 200 m si vyjela posádka Dlaždičů a 3. místo na 1000 m obsadila posádka Pilsner Dragons Juniors.

V kategorii Firemních posádkách se na 200 m nejlépe umístil tým Internet Hned, na druhém místě Tovární jezdci Daikin a třetí příčku vybojovaly Stavebniny DEK. 1000 m nejlépe zvládla posádka Lear Dragons, druhé místo bylo souzeno posádce Továrních jezdců z Daikinu a Megatech Engineering skončil na krásném třetím místě. Celkové výsledky jsou v přiložené galerii.

Pilsner Dragons Cup má již tradičně i svoji charitativní část, zakoupením kávy z kavárny Orient Coffee či jiného občerstvení ve „sladkém koutku“ plzeňských dračic účastníci a diváci přispívali na dobrou věc - jako vloňském roce podpoří 12letého Aleše, kterého bylo možné vidět celý den na břehu přehrady. Celkem bylo v jeho prospěch projedeno a propito 14 820 Kč. Organizátoři děkují. Pilsner Dragons k tomu přidá jedno celé FUN startovné a Alešek se tak může těšit na 20 000Kč.

Celý závod zakončilo vyhlašování výsledků za krásného slunečného počasí, což byla zároveň také pozvánka na PD CUP 2020.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků