Hlavní obsah
Nový Lískovec slavil dvě výhry Foto: Jan Pařík

Dorostenci Nového Lískovce se přihlásili do boje o medaile košem v poslední vteřině

Do neděle působili dost nenápadně a z deseti zápasů uspěli jen dvakrát. Stejný počet výher si však korfbalisté Nového Lískovce připsali i v sedmém kole a rázem se přiblížili první čtyřce, která si zahraje o medaile.

Nový Lískovec slavil dvě výhry Foto: Jan Pařík
Dorostenci Nového Lískovce se přihlásili do boje o medaile košem v poslední vteřině

Na pátém místě nejvyšší korfbalové dorostenecké soutěže nyní brněnský tým ztrácí na čtvrtý Prostějov už jen tři body.

Úspěšný den v domácí hale v Maloměřicích zahájil Nový Lískovec povinnou výhrou 18:9 nad oslabeným Znojmem, pak však přišlo utkání pravdy se Šenovem. V minulém kole s ním Lískovec o kousek padl a na hřišti se jiskřilo. Emoce plály na palubovce i tentokrát, rozhodčí rozdal na každé straně žlutou kartu, jednu z nich si vysloužil brněnský kouč Jakub Pernica. Lískovec si do poločasu vytvořil slušný náskok, který však ve druhé části prohospodařil.

Napínavé klání dospělo do nervy drásající koncovky. Ještě pár vteřin před koncem svítilo na tabuli skóre 12:12 a zdálo se, že se soupeři rozejdou smírně. Jenže přišel šenovský faul a penalty se v poslední vteřině zhostila mistrně domácí opora Markéta Cupáková, která tak pro svůj tým zajistila triumf 13:12.

Markéta Cupáková (hráčka, Nový Lískovec): „Pro nás bylo hlavní to, že jsme letos poprvé nastoupili v plném počtu. Sice nám někdo ze sestavy chyběl, ale hráli jsme v osmi. Se Znojmem nám bylo řečeno, že musíme vyhrát, což jsme naštěstí splnili. Nevím, co jsme dělali druhý poločas proti Šenovu. Asi jsme se v hlavách uspokojili vedením a přišli o něj. V poslední vteřině přišle faul na Adama Leznara a já se naštěstí nemýlila. Byly to docela nervy. Zápas byl dost vypjatý, přicházely obvyklé výbuchy emocí. Pokusíme se dostat mezi první čtyřku a tudíž do semifinále. Hned příští kolo nás čekají lehčí konkurenti Prostějov a Znojmo, tak zkusíme zabrat. Jestli však zopakujeme podobné výkony jako teď, mělo by to klapnout.“

Brno KK Nový Lískovec U19 - Modří Sloni YMCA Znojmo U19   18:9

Poločas: 5:2. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 5, Jiřička Martin 4, Kratochvilová Kateřina 4 - Toufar Jan 5, Hrbáčková Kateřina 3.

Brno KK Nový Lískovec U19 - Šenov KC - ZŠ U19   13:12

Poločas: 10:5. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Petr Šnajdr. ŽK: Holubčík (Šenov) – Pernica (trenér N. Lískovec). Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 5, Kratochvilová Kateřina 4 - Holubčíková Kristýna 4, Vernarská Vendula 3.

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 - Šenov KC - ZŠ U19   11:31

Poločas: 3:19. Rozhodčí: Petr Šnajdr, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Vejtasová Ivana 5, Toufar Jan 3 - Škrobová Tereza 7, Holubčíková Kristýna 6, Vernarská Vendula 6.

Tabulka:

1. Brno                   20

2. Náchod              16

3. Šenov                13

4. Prostějov           11

5. Nový Lískovec    8

6.  Znojmo              4

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků