Hlavní obsah
Hasičský sbor Hostišová r.1938 Foto: Rudolf Karlík

Dobrovolní hasiči v Hostišové oslavili 80. výročí založení sboru

V sobotu 10. září ráno se v Hostišové rozezněla siréna hasičského auta. Nebyl to však signál výjezdu k požáru, ale budíček v rámci oslav 80 let založení sboru.

Hasičský sbor Hostišová r.1938 Foto: Rudolf Karlík
Dobrovolní hasiči v Hostišové oslavili 80. výročí založení sboru

Pozvaní hosté a zástupci různých složek se začali sjíždět do nově zrekonstruovaného sálu kulturního domu, kde oslava probíhala.                  

V slavnostním průvodu pak prošli obcí ke kapli, kde byla sloužena mše. Po návratu do kulturního domu proběhla slavnostní schůze, během níž byla zmíněna celá historie působení sboru od roku 1936 až po současnost.

Jedná se o nejstarší a nejpočetnější sdružení, bez něhož si už ani život v obci nelze představit. Nejen že jeho členové aktivně nacvičují a zúčastňují se soutěží, ze kterých si přivezli už hezkou řádku pohárů a ocenění, ale také se aktivně podílejí na společenském životě v obci. Proto si někteří dlouholetí členové po zásluze převzali ocenění za svou aktivní činnost.

Odpolední program pokračoval úspěšnou ukázkou akceschopnosti první stříkačky z roku 1937 i současné profesionální techniky. Mimo soutěž se předvedli místní malí hasiči a dokázali, že budou brzy platnými členy sboru. Ale také "staří páni" a "zralé ženy" přesvědčili publikum, že ještě nemají v plánu jen nečinně přihlížet.

Během krásného slunečného dne byla otevřená výstava věnovaná historii sboru a hosté si taky mohli prohlédnout vystavenou hasičskou techniku. Všem, kteří se podíleli na přípravách této akce, patří velký dík.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků