Hlavní obsah
MHF Musica Pura 2016 Foto: Musica Pura

Do zahájení 2. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Musica Pura 2016 zbývá přesně půlrok

Musica Pura je čtyřdenní mezinárodní hudební festival, jehož dramaturgie je úzce spojena s lidovou písní a lidovou hudbou. Festival si klade za cíl představit ostravskému publiku špičková profesionální tělesa a sólisty z domova i ze zahraničí.

MHF Musica Pura 2016 Foto: Musica Pura
Do zahájení 2. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Musica Pura 2016 zbývá přesně půlrok

„V intenzivním se těšení na podzimní dny plné špičkové muziky jsme symbolicky zvolili datum 24. května k zahájení předprodeje vstupenek na všechny čtyři koncerty," uvedl Jan Rokyta, umělecký ředitel festivalu.

Pro návštěvníky letošního ročníku festivalu je přichystáno unikátní setkání legendárních primášů z oblasti západních Karpat - z Moravy, Polska a Slovenska, za doprovodu již etablovaného festivalového tělesa OSTRAVA CIMBALOM ORCHESTRA. Dále provedení Moravské a Ukvalské lidové poezie v písních Leoše Janáčka v provedení interpretů světového formátu zpěvačky Martiny JANKOVÉ a klavíristy Ivo KAHÁNKA, ale také v interpretaci předních moravských lidových zpěváků a jejich instrumentálních doprovazečů.

Sobotní večer protkne neopakovatelný idiom maďarské kavárenské hudby v podání Ivana HERÁKA a jejích výsostných interpretů z Budapešti, vyvrcholením festivalu pak budou výkony rezidenta festivalu a Bohem políbeného muzikanta, kterým je jazzový cimbalista Marius PREDA. V galaprogramu pod názvem “MY ROOTS” mu na pódiu budou asistovat špičkoví romští hudebníci z Bukurešti, akordeonista Marius TURNEANU nebo vyhledávaný klarinetista Bebe STANCIU.

Takto se ponese dramaturgie druhého ročníku festivalu Musica Pura, který se koná od čtvrtku 24. listopadu do neděle 27. listopadu v Domě kultury města Ostravy a jehož mediálním partnerem je Český rozhlas Ostrava.

„Pro druhý ročník festivalu jsme pro skalní příznivce připravili zvýhodněnou nabídku v podobě virtuální permanentky na všechny čtyři koncerty,” uvedla Klára Obručová, PR a produkční festivalu. Více o slevové akci s názvem QUATRO PURISSIMO naleznete ZDE.

„Ať už se rozhodnete pro legendární karpatské primáše za doprovodu OSTRAVA CIMBALOM ORCHESTRA, klasické interprety světového formátu Martinu JANKOVOU a Ivo KAHÁNKA, houslového virtuóza Ivana HERÁKA s maďarskou kapelou snů pod názvem BUDAPEST GIPSY KINGS nebo fenomenálního rumunského multiinstrumentalistu Mariuse PREDU a jeho BUCHAREST GIPSY STARS: přeji vám, abyste se na festival MUSICA PURA těšili stejně jako jeho autorský tým," pozval na festival Jan rokyta.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků