Hlavní obsah
Broumovský benediktinský klášter. Foto: Tomáš Valášek

Do broumovského kláštera míří interaktivní výstava Supermarket Svět

Nevšední výstava Supermarket Svět zakotví od konce ledna v broumovském benediktinském klášteře. Putovní projekt, který vznikl pod záštitou vizuálního umělce Petra Nikla, je určen především školním kolektivům a jiným zájmovým skupinám.

Broumovský benediktinský klášter. Foto: Tomáš Valášek
Do broumovského kláštera míří interaktivní výstava Supermarket Svět

Výstava Supermarket Svět zve žáky a studenty ke zkoumání tématu šetrného nakupování a globálních souvislostí výroby, vlastních otázek i postojů. Vernisáž výstavy se uskuteční 23. ledna od 18 hodin v Lapidáriu broumovského kláštera.

Prohlídka výstavy, postavená na činnosti a prožitku, nabízí jiný pohled na naše nákupy. Na pěti stanovištích s interaktivními předměty a panely žáci a studenti doslova zváží své oblečení, rozeberou mobil v nadživotní velikosti, zaplatí za čokoládu pěstiteli kakaovníku a sledují, kde se peníze po cestě k němu ztrácejí.

Mohou se také inspirovat dobrými zprávami o úspěšných snahách lidí, kteří se pokusili zlepšit něco z problematických okolností mezinárodního obchodování a nakupování. Dozví se také, odkud se zboží vzalo, za jakých podmínek bylo vyrobeno nebo kdo na tom co ztratil či získal.

„Děti se ​na výstavě společně zamyslí nad tím, kde je možné změnit svět k lepšímu​ a také si uvědomí, že produkty, které kupujeme, mají nezamýšlené dopady na lidi a životní prostředí. Díky výstavě pochopí význam pojmů lidská práva, fair trade nebo aktivní občanství,“ uvedla lektorka programu Pavla Semeráková.

Výstava je určena především studentům středních škol, žákům 2. stupně základních škol či jiným zájmovým skupinám. Přístupná bude až do 30. března. Vstupné je 40 korun na žáka. V případě zájmu je nutné objednat prohlídku s programem k výstavě alespoň den dopředu. Výstavu pořádá Maiwaldova akademie Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků