Hlavní obsah
Sudičky v Šípkové Růžence Foto: Jan Kaše

Divadlo plné pohádek přinesl vánoční koncert Plzeňského dětského sboru

Tři oříšky pro Popelku, Šípková Růženka a mnoho dalších pohádek se stalo inspirací pro jedinečný koncert Plzeňského dětského sboru, který proběhl v nádherném prostředí Divadla J. K. Tyla v Plzni.

Sudičky v Šípkové Růžence Foto: Jan Kaše
Divadlo plné pohádek přinesl vánoční koncert Plzeňského dětského sboru

Divadlo Josefa Kajetána Tyla patřilo v pondělí 17. prosince známým českým pohádkám, tentokráte ale v podání dětí, které navštěvují Plzeňský dětský sbor a sbor Javořičky.

„Vánoční koncert je vždy krásný hudební dárek Plzeňského dětského sboru všem příznivcům. Přijměte jej i s milým pozváním do světa koled a pohádek. Světa, kde moudrý vítězí nad hlupákem a dobro nad zlem. Myslím, že toto moudré sdělení našich předků by mělo stále platit i ve světě nás dospělých," uvedl prezident sboru Jiří Hlobil.

Součástí koncertu bylo i vystoupení sboru Javořičky, který perfektně předvedl dětskou minioperu autorské dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř Šípková Růženka. Děti podaly opravdu skvělý výkon, umocněný výbornou choreografií a vhodnou volbou kostýmů a rekvizit. Každou část svého vystoupení si úžasně užívaly. Žádná nervozita, stres a kiksy. Děti působily uvolněně a zcela přirozeně. Do pohádky se prostě vžily.

Plzeňský dětský sbor diváky provedl známými českými pohádkami, jimž samozřejmě korunovaly Tři oříšky pro Popelku. A nešlo pouze o hudební provedení, které samo o sobě zaslouží velké uznání. Dívky a chlapci totiž dokázali, že nejsou pod vedením sbormistryně Bedřišky Koželuhové pouze výborní zpěváci, ale také skvělí taneční a herci, projevující radost a nadšení ze svého vystoupení. Samozřejmě nechyběly překrásné kostýmy, vtipné rekvizity či nejrůznější efekty. Obrovskou pochvalu zaslouží i choreografie, o kterou se postarala mladá a talentovaná Tereza Koželuhová.

Závěr koncertu, nazvaný Andělské zpívání, patřil společnému zpěvu Plzeňského dětského sboru a Javořiček. Zazněly vánoční koledy a nechyběl ani živý betlém a spousty malých andílků.

„Bylo to opravdu moc krásné, muselo to dát hrozně práce, než to všechno secvičili,“ uvedla jedna starší paní, která se koncertu zúčastnila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků