Hlavní obsah
Teplický cimes 2019 Foto: Hana Hejhalová

Devátý ročník festivalu Teplický cimes odstartuje 9. listopadu

Již za necelé tři týdny začne festival Teplický cimes – Dny židovské kultury, letos již podeváté. Spolek Ulpan Teplice připravil v jeho rámci dvanáct různorodých akcí, takže návštěvníci budou mít celý listopad z čeho vybírat.

Teplický cimes 2019 Foto: Hana Hejhalová
Devátý ročník festivalu Teplický cimes odstartuje 9. listopadu

Festival bude zahájen v sobotu 9. 11. koncertem izraelské skupiny Jewish Monkeys. Před několika lety vyprodala tato skupina teplický Jazz club a ohlasy na koncert byly velkolepé. Kdo tedy přijde letos do Knaku, nebude jistě litovat!

V pondělí 11. 11. se uskuteční v Beuronské kapli teplického gymnázia vernisáž výstavy Židovské svědectví o českém století. Úvodního slova se ujme Zuzana Pavlovská z Židovského muzea v Praze.

Samaritáni a ti druzí – známé i neznámé náboženské komunity ve Svaté zemi - to je téma pro Jana Fingerlanda, komentátora Českého rozhlasu, jehož přednáška proběhne ve středu 13. 11. v Regionální knihovně Teplice.

Po sedmi letech se na Teplický cimes vrací známý hudební publicista Jiří Černý. V Jazz clubu vystoupí ve čtvrtek 14. 11. od 19.00 se svým poslechovým  pořadem o Amy Winehouse.

Izraelská kuchyně – v rámci již tradiční ochutnávky se letos šéfkuchař Noam Darom zaměří na židovskou svatbu. V sobotu 16. 11. v hotelu Giovanni Giacomo.

V neděli 17. 11. představí v tělocvičně Gymnázia Teplice David Bohbot Krav maga. Boj z blízka bude návštěvníkům představen nejen teoreticky, ale také prakticky. Dobrovolníci jsou tedy vítáni.

Svatební židovské zvyky a tradice představí posluchačům brněnský rabín Štěpán Menaše Kliment, a to v úterý 19. 11. v kavárně Krušnohorského divadla.

Ani letos nebude chybět filmové představení, letos však zcela výjimečné. Za účasti režiséra Václava Marhoula bude promítnuto v Kině Květen ve středu 20. 11. od 17.30 Nabarvené ptáče. Na samotné promítání filmu naváže beseda s režisérem. Po ní bude následovat občerstvení s možností promluvit s režisérem.

V sobotu 23. 11. čeká návštěvníky festivalu v Bartholomeus Gallery Café rovnou dvojitá výzva – v 18.30 začne Ochutnávka košer pálenek, likérů a medoviny společnosti Agnes Zelená Bohdaneč, na kterou od 20.00 naváže koncert pražské klezmer-balkán skupiny Rejbele.

Architektura a osud teplických Židů II - komentovaná procházka Pavlíny Bouškové z teplického muzea a architekta Jana Hanzlíka se za jakéhokoliv počasí uskuteční v neděli 24. 11. Procházka samotným centrem města začne ve 14.00 u Krušnohorského divadla.

Festival bude zakončen ve středu 27. 11. divadelním představením Neslušní, které se bude konat od 19.00 v Malém sále Krušnohorského divadla. Diváci budou mít příležitost zhlédnout hru současné americké autorky Pauly Vogel, která byla oceněna mj. Tony Award. Zpracování tohoto silného příběhu pražskou Komorní činohrou pak získalo Cenu Dona Quijota a stalo se vítěznou inscenací Mezinárodního divadelního festivalu SLAVIJA 2019.

Další informace na www.teplicky-cimes.cz nebo na facebooku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků