Hlavní obsah
Účastníci Letní školy s Amosem při stavbě hřiště Foto: archiv Ekocetra PALETA

Dětské hřiště z hlíny staví dobrovolníci v Oucmanicích

Na přelomu července a srpna i za nepříznivého počasí staví dobrovolníci v oucmanické pobočce Ekocentra PALETA dětské hřiště z hlíny v rámci projektu Letní škola s Amosem. První etapa stavby bude dokončena v sobotu 4. srpna odpoledne.

Účastníci Letní školy s Amosem při stavbě hřiště Foto: archiv Ekocetra PALETA
Dětské hřiště z hlíny staví dobrovolníci v Oucmanicích

Smyslem projektu je formou zážitkových ekovýchovných vzdělávacích programů přiblížit účastníkům ve věku od 15 let alternativy fungování v lidské společnosti. Mísí se zde témata jako přírodní zahrada, zemědělství, bydlení, alternativní ekologické systémy atp. Od 27. července do 5. srpna tak v rámci Letní školy s Amosem vzniká v areálu oucmanické pobočky ekocentra PALETA i přírodní dětské hřiště.

„Jde o první etapu stavby, během níž dokončíme stavbu komplikované lavičky s prolézačkou a s průhledy do krajiny z hlíny, pneumatik a dřevěných kůlů. V další etapě budou vybudovány kameniště, tunel a například i kopec s nášlapnými kameny,“ vysvětlil lektor a stavitel v jedné osobě, Mgr. Miroslav Míkovec.

Součástí programu je například i každodenní péče o zvířata v areálu ekocentra, třídění odpadů a účastníci si pochutnají na vlastnoručně připravené stravě, převážně vegetariánské, pokud možno z místní produkce.

Přidanou hodnotou je i samotné místo konání akce. V prostorách Pobytového střediska ekologické výchovy Pardubického kraje mají účastníci možnost seznámit se i s ukázkami použití ekologicky šetrných technologií, jako jsou například sluneční kolektory, tepelné čerpadlo, kořenová čistírna odpadních vod či prohlédnout si dvě muzejní expozice zaměřené na bydlení a zemědělství nebo si odpočinout v bylinkové zahrádce.

Projekt Letní škola s Amosem, na kterém Středisko ekologické výchovy AMOS, o. p. s. volně spolupracuje i s Hnutím Brontosaurus, je částečně financován grantem z rozpočtových prostředků Pardubického kraje v rámci programu Vzdělávání, výchova a osvěta v oblasti životního prostředí v Pardubickém kraji pro rok 2012.

O dalších akcích pořádaných v prostorách Ekocentra PALETA se dozvíte na www.paleta.cz v sekci Akce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků