Hlavní obsah
Foto: Zdeňka Císařová

Děti utopily hendikepy na vodáckém táboře

Předposlední prázdninový týden prožily děti z Občanského sdružení Cesta a vodáckého oddílu Lotři ve znamení raftování, dobrodružných her a večerních táboráků. Nezapomenutelné chvíle i adrenalinové zážitky si užívaly společně na vodáckém táboře v jižních Čechách.

Foto: Zdeňka Císařová
Děti utopily hendikepy na vodáckém táboře

Lotří vodácký tábor rozprostřený v malebném údolí u říčky Dračice přivítal hendikepované děti z Občanského sdružení Cesta svou přátelskou atmosférou, ale zároveň trochu drsnými podmínkami.  

"Stany, polní kuchyně ani dvě indiánská týpí nevzbudily tolik zájmu jako venkovní sprchový kout, čerpající vodu přímo z přilehlé říčky, a dřevěné „kadibudky“, k nimž vedla cestička důmyslně osvětlená solárními lampami“, přibližuje táborové podmínky Iva Gábrtová, vedoucí denního stacionáře pro osoby s hendikepem.  

Ani hendikepované děti ovšem takové podmínky nezaskočily a s chutí si užívaly pestrého programu společně se svými kamarády.  

„Rozhodně jsme se nenudili“, říká s úsměvem Tomáš Buriánek, vedoucí oddílu Lotři. „Dobrodružná celotáborová hra na motivy knihy J.R.R. Tolkiena – Hobit, aneb Cesta tam a zase zpátky, chytila opravdu všechny. Užili jsme si i koupání,  plavbu po místní zatopené pískovně, raftování na řece a pohodové večery s kytarou.“  

Tábor přinesl dětem spoustu nových dovedností a radosti, což nejlépe dokládá výpověď jedné z klientek Občanského sdružení Cesta: „Už umím spát ve spacáku a jezdit na lodi. Líbila se mi stezka odvahy, i když byla tma a já jsem se trochu bála. S kamarády jsme opékali buřty,“ popsala rozzářeně svoje zážitky Růženka.  

„Společné nadšení dětí z této akce svědčí o tom, že pro ně není ani tak důležité trávit prázdniny v komfortně vybaveném hotelu u moře, jako pocit sounáležitosti, bezpečí a jistoty, že je tu někdo, kdo se o ně zajímá, kdo jim stojí nablízku - kdykoliv připraven jim podat pomocnou ruku. My, pečující o hendikepované „děti“, už pomalu cítíme, že na to nejsme sami. Rozhodně jsme získali nové přátele v dětském vodáckém oddíle Lotři Hronov.“ dodává Denisa Voborníková, ředitelka Občanského sdružení Cesta.  

Podrobnosti o všech konaných akcích a projektu Lotři na dobré Cestě, na kterém spolupracuje dětský turistický a vodácký oddíl Lotři z Hronova společně s Občanským sdružením Cesta Náchod, které pečuje o osoby s hendikepem najdete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků