Hlavní obsah
Foto: Jihočeský kraj

COVID-19 na jihu Čech ve čtvrtek 9. dubna: 5 nových případů, celkem 136 nemocných, 5 uzdravených

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech pět nových verifikovaných případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak ke čtvrteční 18. hodině v regionu zvýšil na 136. Tři nové případy byly zachyceny na Českobudějovicku a dva na Prachaticku.

Foto: Jihočeský kraj
COVID-19 na jihu Čech ve čtvrtek 9. dubna: 5 nových případů, celkem 136 nemocných, 5 uzdravených

„Za uplynulých 24 hodin vyšetřily laboratoře v regionu 244 nových suspektních vzorků osob, u nichž lékaři vyslovili podezření na možné onemocnění COVID-19. Pozitivních bylo pět případů. U všech se jednalo o přenos nákazy kontaktem s již dříve pozitivně testovanými osobami, které jsou umístěny v karanténě. Pro podezření na onemocnění COVID-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem 6482 osob. V povinné karanténě se ke čtvrteční 18. hodině nacházelo aktuálně 687 Jihočechů,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje doc. MUDr. Kvetoslava Kotrbová, PhD.

V porovnání s ostatními kraji ČR z hlediska relativního výskytu onemocnění COVID-19, tedy v počtu pozitivních případů přepočtenému na 100 tisíc obyvatel regionu, jsou nadále jižní Čechy s 21,38 nemocnými na 100 tisíc obyvatel nejméně „nakaženým“ regionem v republice.

Druhý nejnižší relativní výskyt COVID-19, konkrétně 27,35 nemocných na 100 tisíc obyvatel, vykazoval ve čtvrtek Jihomoravský kraj, kde se testuje projekt chytré karantény. Nejvyšší pak Praha (98,02/100.000).

V souvislosti s velikonočními svátky bude podle šéfky jihočeských hygieniků značně omezen provoz odběrových míst, kterých je nyní v kraji celkem sedm.

„V průběhu Velikonoc bude fungovat odběrové místo u Infekčního oddělení Nemocnice České Budějovice a to vždy v době od 9 do 16 hodin. Odběrové místo v areálu strakonické nemocnice bude v provozu pouze v sobotu 11. dubna a v pondělí 13. dubna od 9 do 11 hodin. Ostatní odběrová místa budou zavřena,“ doplnila doc. MUDr. Kotrbová.

Ke čtvrteční 18. hodině bylo podle verifikovaných dat KHS v regionu mezi nemocnými 80 žen a 56 mužů.

„Z celkových 136 nemocných má čtyřiatřicet trvalé bydliště na Strakonicku. Dvaadvacet na Českokrumlovsku, třiadvacet na Českobudějovicku, dvacet na Prachaticku, čtrnáct na Táborsku, patnáct na Jindřichohradecku a osm na Písecku,“ konstatovala epidemioložka jihočeské KHS MUDr. Jitka Luňáčková.

Počet uzdravených se v regionu ve čtvrtek nezměnil a zůstává na čísle pět. Oproti středě došlo ve statistice k formální změně počtu nemocných na Táborsku (-1) a Jindřichohradecku (+1).

„Z důvodu původně chybně uvedeného místa trvalého bydliště došlo ke statistickému přesunu jedné pozitivně testované osoby z Táborska na Jindřichohradecko. Souhrnné údaje tak ovlivněny nebyly,“ dodala MUDr. Luňáčková.

Mezi nemocnými je šest dětí ve věku do 14 let. Třináct nemocných je v kategorii od 15 do 24 let, pětadvacet v kategorii od 25 až 34 let, pětadvacet v kategorii od 35 do 44 let, dvacet v kategorii od 45 do 54 let a devatenáct v kategorii od 55 do 64 let. Celkem 28 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+.

Ucelený a pravidelně aktualizovaný přehled o vývoji nákazy COVID – 19 v regionu lze nalézt na webových stránkách KHS Jihočeského kraje na adrese: https://www.khscb.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků