Hlavní obsah
Foto: Lucie Kolková

Chirurgie v bohumínské nemocnici opět v plném provozu

Po měsíční rekonstrukci se chirurgické oddělení v Bohumínské městské nemocnici i nepřetržitá chirurgická pohotovost vrátily do plného provozu. Modernizace přišla zdravotnické zařízení na 400 tisíc korun.

Foto: Lucie Kolková
Chirurgie v bohumínské nemocnici opět v plném provozu

Pacienti se mohou těšit na moderní sociální zázemí, útulnější pokoje i efektivnější rozdělení jednotlivých částí oddělení.

„Proměnou prošly toalety a sprchy, které sloužily desítky let a byly zastaralé. Nové moderní sociální zázemí pacientům zajistí komfort a především soukromí. Součástí modernizace chirurgie bylo malování pokojů. V příštích týdnech navýšíme ještě počet nadstandardních pokojů. Lidé se na ně často ptají, protože touží po větším klidu a jsou ochotni si za něj i připlatit. Ke stávajícím dvěma zřídíme další dva,“ sdělil ředitel nemocnice Kamil Mašík.

Další novinkou, s níž bohumínská chirurgie od dubna přichází, je personální obsazení. Primariátu se od dubna ujímá Bogdan Machej z Českého Těšína. Zkušený 42letý chirurg přichází z karvinské, krajem zřizované nemocnice.

„Těším se na bohumínské pacienty i na samotný Bohumín. Bohumínská nemocnice mě láká svou rodinnou atmosférou, přístrojovým vybavením a především prostorem pro osobní přístup k pacientům,“ uvedl Bogdan Machej a dodal, že spolu s ním posílí tým bohumínské chirurgie ve zkrácených úvazcích další tři chirurgové, kteří za sebou mají dlouholetou praxi v oboru.

Bohumínská chirurgie se zaměřuje na plánovanou i akutní břišní a úrazovou chirurgii, mezi níž patří operace žlučníku, střev či kýly. V oblasti úrazové chirurgie řeší všechny zlomeniny končetin. U závažnějších případů, u nichž je nutná nadstandardní lékařská péče, spolupracuje s traumatologickým centrem Fakultní nemocnice v Ostravě, s níž ji pojí úzké pracovní i osobní vztahy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků