Hlavní obsah
Česko zpívá koledy. Ostrava,Trojhalí 10.12.2014. Martin Chodúr. Foto: Josef Zajíc

Česko zpívalo koledy. V Ostravě pomáhal Martin Chodúr

V rámci akce " Česko zpívá koledy " rozezpíval diváky, návštěvníky a zpěváky ve středu 10. prosince v Trojhalí Karolina ostravský rodák Martin Chodúr. Diváky přivítala ředitelka regionálního Deníku severní a střední Moravy Pavla Bittnerová a šéfredaktor Martin Pleva.

Česko zpívá koledy. Ostrava,Trojhalí 10.12.2014. Martin Chodúr. Foto: Josef Zajíc
Česko zpívalo koledy. V Ostravě pomáhal Martin Chodúr

Jako předskokani vystoupili členové pěveckého sboru Matičního gymnázia Ostrava pod vedením Markéty Šňupárkové.

Úderem osmnácté hodiny rozezpíval sbor zpěváků ostravský rodák Martin Chodúr, který na úvod řekl. „Jak se tady na vás dívám, musím vám říct, že jste můj největší sbor, se kterým jsem kdy zpíval."  

Společně s diváky pak zapěl šest vánočních koled: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Spontání největší pěvecká akce, kterou připravuje regionální Deník, se konala i v dalších městech v okolí Ostravy. Ve Frýdku - Místku, Havířově, Karviné, Opavě, Novém Jičíně,  Bruntále a dalších městech.

Lidé se bavili. "Přišla jsem sem, protože jsem si chtěla zazpívat koledy s Martinem Chodúrem a také jsem chtěla být součástí celé republiky. Je tady dobrá vánoční atmosféra a i to prostředí je krásné," řekla jedna z návštěvnic.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků