Hlavní obsah
Praha chystá se nový velký muzikál Rocky. Foto: archiv autora

Česká produkce připravovaného muzikálu Rocky hledá českého Stallona

Muzikál Rocky, který vznikl na motivy kultovního filmu se Sylvesterem Stallonem, vstoupí na scénu Kongresového centra Praha v březnu 2017. Od letošního 4. dubna budou producenti vybírat představitele všech rolí včetně ústřední dvojce Rockyho a Apolla.

Praha chystá se nový velký muzikál Rocky. Foto: archiv autora
Česká produkce připravovaného muzikálu Rocky hledá českého Stallona

Legendární příběh plný adrenalinu a unikátní podívané produkuje tým úspěšné české verze Mamma Mia! ve spolupráci se Stage Entertainment. Vítáni jsou talentovaní lidé všech národností a etnik. Hledají se zpěváci, herci, boxeři i tanečníci.

Rocky je strhující příběh outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou. Předlohou k muzikálové verzi se stal Oscarem oceněný nejlepší film roku 1976, jež odstartoval kariéru Sylvestera Stalloneho. „Jsem nadšený, že se můj původní příběh bude odehrávat na velkém jevišti,“ prohlásil Stallone na světové premiéře muzikálu Rocky v Hamburku, kde byl uváděn tři roky.

„Příběh Rocky je velmi podobný mému životu – ​​začínal jsem s ničím a den co den bojoval o role a uznání. Svoje pocity jsem dal do těla boxera, aniž bych měl tušení, že milióny lidí na celém světě to prožívají stejně,“ vysvětlil herec a autor scénáře, který se díky Rockymu stal globální hvězdou. Uznání mu přineslo i volné pokračování Rockyho, snímek Creed, za nějž Stallone letos obdržel Zlatý glóbus a nominaci na Oscara.

Inspirující příběh o odvaze a vytrvalosti umocňuje originální hudba včetně hitparádových hitů „Eye of the Tiger“ a „Gonna Fly Now“, které byly nominovány na Oscara za nejlepší filmovou píseň. Velkolepou podívanou graduje vedle světelných efektů především unikátní scénografie, která v českých muzikálech dosud nebyla k vidění.

Muzikál Rocky měl světovou premiéru roce 2012 v hamburském Operettenhaus a sklidil pozitivní recenze. Na základě německého úspěchu byl v dubnu 2014 uveden na newyorské Broadwayi, kde získal čtyři nominace na cenu Tony, z nichž jednu – za originální scénografii – vyhrál. Tři ocenění obdržel také v rámci prestižních Drama Desk Award a Outer Critics Circle Award, na dalších čtrnáct trofejí byl nominován. Muzikál Rocky je momentálně uváděn v německém Stuttgartu.

Původní hudbu muzikálu Rocky zkomponoval Stephen Flaherty, texty napsala Lynn Ahrens, slavný tandem oceněný Tony a který byl dvakrát  nominován na Oscara i Zlatý glóbus. Autorem libreta je Thomas Meehan, který rovněž napsal předlohy k muzikálům The Producers a Hairspray. Autorem českých textů je Michael Prostějovský, jenž napsal slova k domácím verzím muzikálů Jesus Christ Superstar nebo Evita.

Muzikál Rocky uvede v Praze společnost Dark Style Agency, která s mimořádným úspěchem produkuje muzikál Mamma Mia!, v licenci světové společnosti Stage Entertainment, jež je jedním z nejvýznamnějších producentů v zábavním průmyslu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků