Hlavní obsah
Fitness studio Louny - ME ve sportovním aerobiku a fitness 2016 - Karlovy Vary Foto: Jaroslav Appeltauer - www.apikfoto.cz

Češi na ME v aerobiku získali 16 zlatých. Stříbrem překvapila nová česká posila Adéla Citová

Více než 1000 závodníků z 12 zemí se utkalo v Karlových Varech na Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku, fitness a hip hopu. Čeští reprezentanti získali rekordních 16 zlatých medailí, které posbírali především v kategoriích kadetů a juniorů.

Fitness studio Louny - ME ve sportovním aerobiku a fitness 2016 - Karlovy Vary Foto: Jaroslav Appeltauer - www.apikfoto.cz
Češi na ME v aerobiku získali 16 zlatých. Stříbrem překvapila nová česká posila Adéla Citová

Kongresový sál Spa hotelu Thermal zažíval posledních pět dnů velká sportovní dramata. Postarala se o ně především novopečená stříbrná medailistka v kategorii dospělých žen Adéla Citová z Fitness Studio Louny, která byla na šampionátu spolu s Terezou Kudláčkovou z AJC Ivy Mrňákové (skončila čtvrtá) největším překvapením. V této kategorii totiž obě soutěží prvním rokem a Adéla Citová k získaným titulům juniorské mistryně Evropy a světa nově získala také stříbrnou medaili ve sportovním aerobiku dospělých žen.

„Pro mě byl cíl dostat se do finále. Je to výzva a ke starším závodnicím vzhlížím. Na mistrovství mi ale hodně sedla i hudba, která byla tvrdší, a mohla jsem se tak vyřádit více na technice, ve které jsem silnější, než v ženských prvcích,” říká Adéla Citová.

Ještě v semifinále byla horkou adeptkou na zlato, které se jistě pokusí získat na podzim na mistrovství světa. Skvělou bronzovou medaili získala i naše dlouhodobě nejúspěšnější závodnice v kategorii dospělých žen, Kristýna Zahradníčková.

„Nejsilnější konkurence na šampionátu je dnes jednoznačně v kategorii jednotlivkyň, ať už jsou to kadetky, juniorky nebo dospělé ženy. Této kategorie se na každém mistrovství zúčastňuje vůbec nejvíce závodnic z nejvíce zemí. Zároveň nám roste nová generace úspěšných reprezentantů, kteří patří už nyní ke světové špičce a v řádu let budou jistě obávanými soupeři v kategorii dospělých – Adéla Citová a Tereza Kudláčková jsou toho zářným příkladem,” uvedla Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Kadeti a junioři "posbírali" většinu medailí

Nejúspěšnější kategorií však byli rozhodně kadeti a junioři. Perfektní výkon vynesl nejvyšší příčku Tereze Mikové z AT Chuchle v  kategorii ženy kadetky, v kategorii muži kadeti pak Lubošovi Hanusovi z Aerobik Studio Dvojka Sedlčany.

V juniorech patřilo zlato v ženách Viktorii Prokopové z FC Báry a Hanky Šulcové, v mužích Tomáši Absolonovi ze Studia K Barrandov. Klub Corridoor je novým majitelem hned dvou zlatých kovů v triích kadetů i juniorů.

Výsledky dospělých na ME ve sportovním aerobiku a fitness 2016:

Ženy
1. Belgie – Lissa van Brande
2. ČR – Adéla Citová – Fitness Studio Louny
3. ČR – Kristýna Zahradníčková – Fitness Studio Louny
4. ČR – Tereza Kudláčková – AJC Ivy Mrňákové

Tria
1. ČR – Fitness Studio Louny
2. ČR – Fitness center Báry a Hanky Šulcové
3. ČR – Aerobik Centrum Brno

Muži
1. Francie – Judicael Lesmann
2. Belgie – Jeremy Delmotte
3. Polsko – Grzegorz Blasiak

Páry
1. Belgie
2. ČR – Fanatic
3. ČR – Aerobik klub Zlín

Fitness petite aerobic
1. ČR – AJC Ivy Mrňákové
2. ČR – Aerobic Team Chuchle
3. ČR – Aerobik Studio Dvojka Sedlčany 

Fitness grande aerobic
1. ČR – Fitness center Báry a Hanky Šulcové
2. Rusko
3. Belgie

Fitness petite step
1. Rusko
2. Rusko
3. ČR – BM Fitness Havlíčkův Brod

Fitness grande step
1. Rusko
2. ČR – Oxygen Příbram
3. ČR – Fit Studio Venuše Kladno

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků